Mamy sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. W sumie liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w Śląskiem wzrosła do 36.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano, 19 marca, o kolejnych 18 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego – podał resort zdrowia.

Koronawirus na Śląsku

Do szpitala w Bytomiu zgłosiła się kobieta w średnim wieku. – Po zbadaniu przez lekarza chorób zakaźnych jej stan został oceniony jako dobry i pacjentka została skierowana do izolacji domowej, by tam mogła się kurować – przekazała Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Na oddziale zakaźnym w Chorzowie przebywa młody mężczyzna. Jego stan lekarze oceniają jako dobry. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

W izolacji w swoich domach, ze względu na bezobjawowy przebieg choroby i dobry stan zdrowia, przebywają jeszcze 4 osoby z naszego województwa: 3 kobiety i mężczyzna. – Jedna z kobiet powróciła z Kenii i tam prawdopodobnie została zakażona, pozostali mieszkańcy mieli kontakt z osobami zakażonymi ze swojego otoczenia. Wszyscy są w kontakcie z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali w pobliżu ich miejsc zamieszkania – wyjaśnia Alina Kucharzewska.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w skali kraju wzrosła do 305. Jak dotąd pięć osób zmarło. Potwierdzonych przypadków COVID-19 w Śląskiem wzrosła do 36.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here