Słoneczna pogoda i wysoka temperatura sprawiły, że nad jeziorem Pogoria III można było spotkać wielu mieszkańców naszego regionu. Władze Dąbrowy Górniczej szybko zareagowały i częściowo zamknęły parking.

Wiosenna pogoda sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło wypoczywać nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Nie zważyły na apele o ostrożność w obliczu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa i niegromadzenia się w większych skupiskach.

Urzędnicy szybko zareagowali i zamknęli dwie trzecie parkingu przy molo. – Analizując wydarzenia z ostatniej niedzieli, kiedy słońce przyciągnęło nad wodę wielu spacerowiczów, prezydent miasta po konsultacji z Centrum Sportu i Rekreacji podjął decyzję o zmniejszeniu liczby miejsc parkingowych przy plaży nad Pogorią III – przekazała Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydziału Marki UM w Dąbrowie Górniczej.

Zamknięty parking nad Pogorią III - fot. UM Dąbrowa Górniczej
Zamknięty parking nad Pogorią III – fot. UM Dąbrowa Górniczej

Na parkingu pojawiły się barierki. – Prosimy o nie gromadzenie się w miejscach powszechnie dostępnych, które na co dzień zapewniają nam możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. W związku z tym informujemy, że parking przy Pogorii III zostaje częściowo wyłączony z użytkowania, a plac zabaw dla dzieci i siłownia przy parkingu całkowicie zamknięte – informuje Centrum Sportu i Rekreacji, które jest administratorem obiektów sportowych i rekreacyjnych w mieście.

Zamknięte place zabaw w Dąbrowie Górniczej - fot. UM Dąbrowa Górniczej
Zamknięte place zabaw w Dąbrowie Górniczej – fot. UM Dąbrowa Górniczej

W sumie, w mieście zamknięto 74 place zabaw i 20 siłowni plenerowych. Dodatkowo uruchomiono dezynfekcję 5 toalet automatycznych i 20 przenośnych. – Żeby działania w mieście były spójne, zwróciliśmy się do administratorów osiedli mieszkaniowych o konsekwentne stosowanie zaleceń dotyczących minimalizowania ryzyka zakażenia. Chodzi m.in. o wietrzenie klatek schodowych, dezynfekowanie wind, klamek i poręczy, zamknięcie placów zabaw. Liczymy na ich działania – tłumaczy Zdzisława Górska-Nieć.

Prezydent Dąbrowy Górniczej apeluje do mieszkańców o zdrowy rozsądek. – Nie ma zakazu wychodzenia z domu, można spacerować, ale róbmy to „z głową”. Wybierajmy miejsca mniej uczęszczane, dbajmy o siebie i o innych. Pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad, dzięki którym ograniczymy ryzyko infekcji – apeluje Marcin Bazylak.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl