– Sosnowiecki Szpital Miejski, podobnie jak wiele innych szpitali, boryka się z niedoborem środków ochrony osobistej – przyznaje dyrekcja lecznicy i prosi o wsparcie w zaopatrzeniu w sprzęt jednorazowego użytku. Podobna sytuacja jest w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

Sosnowiecki szpital robi wszystko, aby pomóc swoim pacjentom. Niestety zaczyna brakować podstawowego sprzętu. – Naszym celem jest podjęcie wszelkich starań i możliwych działań, aby przeciwdziałać szerzeniu się zakażenia koronawirusem. Może to nieść poważne konsekwencje dla personelu medycznego, który narażając swoje zdrowie, opiekuje się chorymi. Nasz szpital przyjmuje, diagnozuje i leczy pacjentów nie wiedząc czy są nosicielami wirusa – podkreśla dyrekacja szpitala.

Sosnowiecki Szpital Miejski, podobnie jak wiele innych szpitali, boryka się z niedoborem środków ochrony osobistej. Dlatego też dyrekcja placówki zwróciła się z apelem o pomoc.

Szpital potrzebuje m.in. maseczek chirurgicznych (z filtrem FFP3 oraz FFP2), gogli oraz okularów ochronnych, rękawiczek jednorazowych, fartuchów ochronnych, kombinezonów, środków do dezynfekcji rąk i środków do dezynfekcji powierzchni. Brakuje też materiałów higienicznych (mydła w płynie, ręczników papierowych, chusteczek do dezynfekcji i papieru toaletowego), a także koców medycznych i bakteriostatycznych, dozowników łokciowych oraz bezdotykowych termometrów.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc sosnowieckiemu szpitalowi, mogą kontaktować się z Działem Zamówień Publicznych pod numerami 32 4130 125, 32 4130 127 lub z Działem Organizacyjnym (782 515 109).

Tego samego sprzętu brakuje również w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. – Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie naszej placówki w niezbędny sprzęt, w tym w szczególności w sprzęt jednorazowy – prosi Iwona Łobejko, dyrektor dąbrowskiej lecznicy.

Każdy kto może pomóc szpitalowi powinien zgłosić się dzwoniąc pod numery telefonów: 32 264 21 93 i 785 398 525.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl