W odpowiedzi na liczne postulaty mieszkańców włodarze zagłębiowskich miast rezygnują z pokazu fajerwerków w trakcie sylwestrowej nocy. W zamian, uczestnicy zobaczą laser show.

Sosnowiec i Będzin to kolejne miasta w Polsce, w których władze postanowiły zrezygnować z pokazu fajerwerków w czasie miejskiej zabawy sylwestrowej. Powodem takiej decyzji jest troska o zwierzęta. Dla wielu psów i kotów powitanie Nowego Roku z wykorzystaniem fajerwerków to duży stres, która może skończyć się ucieczką, zawałem serca, a nawet śmiercią.

– W trosce o bezpieczeństwo zwierząt oraz w odpowiedzi na Państwa prośby, powitamy Nowy 2019 Rok bez fajerwerków. Zapraszamy na widowiskowy pokaz laserów, który wraz ze wspaniałą muzyką, zapewni nam równie niezapomniane wrażenia i rozrywkę – zapowiada Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Podobną decyzję podjął prezydent Sosnowca, gdzie już po raz kolejny podczas plenerowej imprezy nie będzie pokazu sztucznych ogni. Miasta nie zrezygnują jednak z hucznej, kolorowej i wesołej zabawy.

– Tradycyjnie już rezygnujemy z pokazu sztucznych ogni, a 2019 rok przywitamy „wojną” światła i ognia. Będzie to niezwykły pokaz nowoczesnych technologii, pod postacią różnego rodzaju efektów świetlnych, z klasycznym ogniem w wyjątkowo efektownym wydaniu. Dynamiczne show połączone z nastrojową, dynamiczną muzyką – mówi Arkadiusz Chęciński.

Władze miast, które zrezygnowały z hucznej imprezy apelują, aby fajerwerkowe szaleństwo zamienić na dobrą zabawę bez huków i wystrzałów, które są stresujące nie tylko dla zwierząt, ale też małych dzieci czy osób starszych.

Apel kierują także do osób, które jednak nie zrezygnują z petard i sztucznych ogni, aby ich zabawa ograniczała się jedynie do kilku minut podczas powitania Nowego Roku.

Światełko do nieba

Również podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu, który odbędzie się 13 stycznia, miasto rezygnuje z tradycyjnego światełka do nieba w postaci pokazu sztucznych ogni. Zamiast nich odbędzie się pokaz laserów. Jak przekonują organizatorzy, przy sprzyjających warunkach światełko do nieba uda się zorganizować przy pomocy telefonów komórkowych uczestników wydarzenia.

CZYTAJ TAKŻE:

Sylwester 2018: Wiemy, jak nowy rok przywitają mieszkańcy Sosnowca

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem chodzi o pieniądze, a nie o dobro zwierząt. Pokaż laserów jest tańszy niż fajerwerków, a przecież hałas będzie tak czy siak, bo ludzie chcą się bawić i sami prywatnie będą odpalać pirotechnikę. Jak komuś przeszkadza hałas w mieście niech się wyprowadzi na wieś.

    • Ludziom w miescie przeszkadza halas. Zwierzetom tez, panicznie sie boja i cierpia. Nie potrafisz tego zrozumiec, moze sam powinienes pomyslec o przeprowadzce. Lasery to swietne rozwiazanie i jezeli do tego tansze, to tylko sie cieszyc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here