Młodzi społecznicy z Młodzieżowej Rady Miasta chcą, aby w reprezentacyjnym miejscu Sosnowca stanęła wielkoformatowa instalacja „Sosnowiec łączy”.

Młodzieżowa Rada Miasta w Sosnowcu chce, aby w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego stanęła wielka instalacja „Sosnowiec łączy”. Jakub Kopeć, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta nie ukrywa, że pisząc wniosek do Rady Miasta, inspirował się konstytucyjną stolicą Holandii.

– Zainspirowałem się wielkim napisem „I AMsterdam” w stolicy Holandii. Szukając więcej informacji na jego temat, odkryłem, jak ważną rolę pełni on dla turystów oraz promocji miasta – mówi nam Jakub Kopeć.

Podobnych instalacji nie trzeba jednak szukać za granicą. Moda na napisy z nazwami miast zawitała już także do naszego kraju. Podobne pomysły zostały zrealizowane m.in. w Słupsku, Wrocławiu oraz Warszawie. W tym roku podobny napis pojawił się w Tychach. 2,5-metrowa konstrukcja kosztowała tamtejszy magistrat 30 tys. zł.

Instalacja „Tychy” - fot. UM Tychy
Instalacja „Tychy” – fot. UM Tychy

Gdzie w Sosnowcu mógłby stanąć napis „Sosnowiec łączy”? – Jako proponowane miejsce wskazałem przebudowany plac przed dworcem PKP, jednak lista nie jest zamknięta. Pojawiły się także propozycje Stawików, Patelni oraz Górki Środulskiej – wyjaśnia Jakub Kopeć.

W czwartek, 23 sierpnia, wniosek ten będzie tematem obrad Komisji Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska.

To niejedyny projekt Młodzieżowej Rady Miasta w Sosnowcu. Wczoraj pisaliśmy o pomyśle montażu lunety widokowej na szczycie Górki Środulskiej.

Skomentuj przez Facebook

18 KOMENTARZE

  1. Moje rodzinne miasto Sosnowiec pięknieje jest tyle zmian ale żeby było pięknie to wcześniej musi być rozgrzebane a wcześniejsze komentarze to są pisane chyba przez Zaglebiakow z kieleckiego

    • Pewnie jesteś od chęcińskiego i masz niewielkie pojęcie o wykonawstwie dlatego bronisz tego bałaganu. Gdyby było inaczej to byś wiedziała że takie remonty robi się 2 lub 3 razy szybciej i lepiej ale niestety przy takim rządzącym jest to niemożliwe. Musi nastąpić zmiana aby uzdrowić to miasto.

  2. Ale po co to? Na tle napisu Amsterdam można sobie zrobić fotkę i wrzucić ją do SM a kto sobie zrobi fotkę na tle napisu Sosnowiec i się będzie przyznawać że tu był? Oszaleliście? Życie Wam niemiłe i wstydu nie macie?

    • Dokładnie. Sosnowiec to nie jest miejscowość turystyczna. Jakby zrobili taki napis na stoku Górki Środulskiej zaraz by ktoś to pokojarzył z napisem Hollywood i kolejna beka by była.
      Wydawajcie pieniądze na coś bardziej pożytecznego.

  3. […] Młodzieżowa Rada Miasta w Sosnowcu powstała w 2000 roku. Jest reprezentacją młodzieży – uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Na co dzień organizuje swoje imprezy skierowane do młodzieży oraz obraduje, zgłaszając swoje opinie i pomysły do Rady Miasta. Jednym z takich pomysłów jest montaż wielkoformatowej instalacji „Sosnowiec łączy”. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here