W Sosnowcu trwają remonty kolejnych inwestycji miejskich mających podnieść komfort życia mieszkańców. Prawie 15 milionów złotych będzie kosztowała przebudowa sześciu przejść podziemnych i dwóch kładek.

Najbardziej skomplikowane prace związane są z adaptacją kładki w rejonie ulicy Teatralnej i Naftowej dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Po obu jej stronach wybudowane zostaną windy.

Podobnie dostosowana zostanie kładka nad ulicą 3 Maja przy Górce Środulskiej.

Obecnie zejście dla osób niepełnosprawnych od strony osiedla Środula jest niemal niemożliwe. Po zakończeniu remontu oczywiście się to zmieni. W ramach przebudowy kładki powstaną specjalne pochylnie dla osób niepełnosprawnych – mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu.

Remont 3 Maja - fot. UM Sosnowiec

Z kolei przejście podziemne w rejonie ulic Piłsudskiego i Grabowej (przy nowym rondzie) zyska dodatkowe wejście od strony osiedla Piastów.

Trwa także remont przejścia podziemnego przy Ślimaku. Zamknięta jest większość zejść do przejścia od strony Ślimaka i dawnego Pałacu Ślubów.

Duże zmiany są także widoczne w pobliżu ścianki wspinaczkowej Poziom 450.

Prace trwają także przy ul. Zamkowej, przy Egzotarium oraz przy pływalni miejskiej. Warto wspomnieć, że wszystkie remontowane przejścia podziemne zostaną wyposażone w specjalne platformy ułatwiające korzystanie z przejść dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zamontowane zostaną kamery monitoringu miejskiego.

Prace na poszczególnych obiektach zakończą się pomiędzy wrześniem a grudniem 2017 roku.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here