Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu radni, bez żadnego głosu sprzeciwu, przyjęli budżet na 2020 rok.

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu radni przyjęli budżet na 2020 rok. Z 23 głosujących, 19 było za przyjęciem budżetu, a 4 radnych wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw. – Budżet na 2020 rok został przyjęty, bez żadnego głosu sprzeciwu. Dziękuję radnym za debatę i głos. To będzie kolejne 365 dni dużych inwestycji i ważnych przedsięwzięć – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W budżecie na przyszły rok, po stronie dochodów znalazło się 1,225 mld złotych, natomiast wydatki zaplanowano na 1,228 mld złotych. Oznacza to, że deficyt budżetu miasta wynosi ponad 3 mln złotych. Pomimo sporych wątpliwości, zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa, jak i radni przyjęli budżet na kolejny rok oraz Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2020-2040.

Zbliżający się rok będzie niezwykle intensywny pod względem inwestycyjnym. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie inwestycje, które rozpoczną się w przyszłym roku zostaną w 2020 roku zakończone.

Wśród planowanych na przyszły rok przedsięwzięć znalazły się m.in. rewitalizacja parku Tysiąclecia w Milowicach, przebudowa hali sportowej przy ul. Baczyńskiego, przebudowa Egzotarium oraz park Fusińskiego, tor rowerowy pump track na Stawikach, adaptacja budynku przy Suchej na żłobek, modernizacja pływalni i siłowni przy Żeromskiego, Zagłębiowski Park Sportowy, zakończenie budowy blisko 100 mieszkań przy ul. Traugutta, przebudowa oczyszczalni Radocha II, przebudowa DK94, reorganizacja Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, poprawa dostępności do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II, Bulwar Czarnej Przemszy (rejon obecnego sądu), a także osiedlowe remonty dróg.

Skomentuj przez Facebook

20 KOMENTARZE

 1. Przez pięć lat poważne inwestycje były odkładane i teraz musimy zapłacić dwa razy drożej.Ale za to mamy rowerki, ścieżynki i piaskownice.

 2. Wszystkie inwestycje w zachodniej części Sosnowca. Maczki, Bór, Niwka, Modrzejów, Ostrowy Górnicze, Juliusz, Kazimierz na żadne inwestycje nie zasługują.

  • Odpowiesz sobie sam: ile procent mieszkańców tam żyje. Odpowiadam: mało. To implikuje, że wpływy z ich podatków są małe, czyli inwestycje są małe.
   Jeżeli chcecie sprawdzić jaki jest rozkład mieszkańców, to polecam stronę Diecezji Sosnowieckiej. Mają dokładne dane o liczbie mieszkańców wg podziału na parafie.

   • Sprawdziłem rozkład mieszkańców wg Diecezji Sosnowieckiej z podziałem na parafie, całkowita liczba mieszkańców Sosnowca oscyluje w okolicy 175 000 osób. Liczba mieszkańców dzielic Maczki, Niwka, Bór, Ostrowy, Juliusz, Klimontów, Kazimierz, Porąbka oscyluje w okolicy 60 000 osób co sprawia że mieszka tam co 3 mieszkaniec Sosnowca. To „mało” ?

 3. Anonim naucz się geografii jeśli już to wschodnie i południowo-wschodnie a poza tym jakby nie te dzielnice tobyś leżał sobie w wolnym czasie na asfalcie.

  • Akurat jestem absolwentem Wydziału Nauk o Ziemi, więc coś z tej geografii chyba jednak umiem. Przeciętny zjadacz chleba wie o chodzi, więc nie błyskaj intelektem, próbując zgrywać mądrego.
   To, że w zachodniej części miasta wszystko asfaltują nie znaczy, że we wschodnim Sosnowcu mają być tylko łąki, abyś mógł sobie poleżeć na trawie.

 4. bis
  znowu garażowisko – Sedlaka 🙁
  A potem dziadostwo na każdym kroku, przy Egzotarium, przy nowym Stadionie, nad rondem Ludwik..

  To było dobre dla górników, którzy w jedyną wolną sobotę w miesiącu, wyciągali Syrenę z garażu i jechali na wioskę się pokazać.

 5. Gdy PiS obniżyło stawkę PIT i zwolniło młodych do 26 roku życia z podatku Chęciński z totalnymi krzyczał że zawalą się budżety miast i samorządy, a tu proszę rekordow w historii kwota dochodów 1 miliard 225 milionów i co teraz panie Chęciński przeprosisz pan?

   • Budżety wg totalnych miały upaść nie w związku z wzrostem wydatków, tylko w związku z załamaniem się dochodów, a dochody są rekordowe KODerasto!

    • Nie wspieram ani PO ani KODu PiS-iorku… A rekordowe są głównie podwyżki wszystkiego i to jest największy „sukces” PiS. Ale w TVPiS o tym nie powiedzą a niekumate PiS-iory nie potrafią sobie same policzyć.

 6. Myślałem, że w Sosnowcu PiS nie istnieje, a tu radny Dudek pozytywnie mnie zaskoczył, nie słyszałem o nim wcześniej (poza plakatami wyborczymi), a gość wydaje się ogarnięty

 7. Uwaga! Farma trolli PIS znów w natarciu :/ Nawet portal regionalny próbują zmienić w TVPiS.
  Niestety, kończy się powoli rok, a nic nie słychać o podpisaniu umowy na budowę torowiska 15-ki w Zagórzu. Mam nadzieję, że wreszcie się uda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here