Zawierciańscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło na DK78. W wyniku czołowego zderzenia ciężarówki z busem na miejscu zginęło 44-letnie małżeństwo.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 grudnia około godz. 20:00 na ul. Jurajskiej w Zawierciu, obok stacji paliw przy drodze krajowej nr 78. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący volkswagenem wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Kierowca ciężarówki jechał w kierunku Szczekocin.

W wyniku zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniosło 44-letnie małżeństwo z województwa mazowieckiego. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 47-letni kierowca ciężarowego volvo był trzeźwy. Obecny na miejscu prokurator zdecydował o zabezpieczeniu rozbitego busa na policyjnym parkingu.

Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin. Teraz zawierciańscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia. – Apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę – mówią policjanci z Zawiercia.