Po trzech meczach z rzędu bez zwycięstwa, Zagłębie Sosnowiec zdobyło komplet punktów. Podopieczni Dariusza Dudka pokonali 1:0 Odrę Opole.

W niedzielnym pojedynku piłkarze Zagłębia Sosnowiec sprawili prezent trenerowi i w dniu jego 43. urodzin pokonali Odrę Opole 1:0. To jednak nie jedyna niespodzianka dla Dariusza Dudka. Kilka dni wcześniej klub ogłosił przedłużenie o rok kontraktu ze szkoleniowcem.

Lepiej rozpoczęli gospodarze. Sygnał do ataku dał Tomasz Nowak, który w 15. minucie trafił w słupek. Chwilę później Vamara Sanogo stanął oko w oko z Mateuszem Kuchtą, ale górą w tym pojedynku był golkiper Odry.

Sosnowiczanie dominowali i konsekwentnie szukali okazji do zaskoczenia rywali. Udało się w 27. minucie, kiedy to Alexandre Cristovao zagrał w pole karne do Vamary Sanogo, a ten piętką z powietrza skierował piłkę do siatki.

W 37. minucie Sanogo ponownie znalazł się w idealnej sytuacji, ale czujny Mateusz Kuchta wybronił swój zespół z opresji.

Po przerwie było wystrzałowo, głównie za sprawą kibiców, którzy najpierw urządzili racowisko, a potem efektowny pokaz fajerwerków.

Podopieczni Mirosława Smyły chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu. Przyjezdni już w 48. minucie mogli zrealizować ten cel, ale groźne uderzenie Roberta Trznadla obronił Dawid Kudła.

Zagłębie za wszelką cenę chciało utrzymać korzystny dla siebie rezultat i w środkowej strefie boiska skutecznie uniemożliwiało rywalom stwarzanie dogodnych dla siebie szans.

W 79. minucie swoją kolejną szansę zmarnował Vamara Sanogo, który minął się z bramkarzem z Opola. Sytuacja ta mogła się zemścić, bowiem kilka minut później to goście mogli doprowadzić do wyrównania. Na szczęście strzał Davida Ledeckiego obronił Kudła. W doliczonym czasie gry stuprocentowej sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Tymoteusz Puchacz oraz Adam Banasik.

– Gratuluję zawodnikom walki, determinacji i zaangażowania. W tej lidze z każdym jest trudno o punkty. Chcieliśmy zrobić wszystko, żeby dzisiaj te trzy punkty zostały w Sosnowcu. W jesiennym meczu z Odrą zagraliśmy bardzo dobrze, ale zabrakło skuteczności i chcieliśmy ją poprawić. Cały zespół zrobił mi ogromy prezent urodzinowy – skomentował trener Dariusz Dudek.

W środę, 11 kwietnia, sosnowiczanie zagrają zaległy mecz 22. kolejki Nice I Ligi. Do Sosnowca przyjedzie Raków Częstochowa. Początek spotkania o godz. 19.00.

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 – Vamara Sanogo (27.)

Zagłębie: Kudła – Jędrych, Nowak, Nawotka, Rzonca (86. Makowski), Cichocki, Pribula (62. Banasiak), Milewski, Sanogo Ż (80. Wrzesiński), M’Futila, Puchacz Ż.

Odra: Kuchta – Kowalski, Niziołek, Trznadel, Mikinic (63. Gancarczyk), Bonecki (69. Peroński), Habusta Ż, Winiarczyk, Skrzypczak Ż (63. Ledecky), Bodzioch Ż, Wodecki.