– Przypominamy, że na terenie Polski obowiązuje stan epidemii. Proszę udać się do swojego miejsca zamieszkania, by nie zwiększać ryzyka zachorowań – to jeden z komunikatów, jakie można z megafonów puszcza Straż Miejska w Sosnowcu.

Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu! – takie informacje słyszymy ze wszystkich stron. Jednak część osób nie przestrzega tych zaleceń i szczególnie przy sprzyjającej pogodzie licznie odwiedza miejsca wypoczynku.

Nie pomagają zamknięte przez miasta parkingi czy place zabaw. O pozostaniu w domach oraz o ryzyku zakażenia się koronawirusem przypominają także od niedzieli sosnowieccy strażnicy miejscy.

Nagraliśmy komunikaty z zaleceniem pozostania w domu. Nagranie trafiło do straży miejskiej, która w czasie patrolowania miasta puszcza je przez megafony – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Komunikaty można też usłyszeć z głośników na Stawikach, na placu Stulecia i w przejściu podziemnym prowadzącym w kierunku dworca kolejowego i ulicy Kilińskiego, a także w rejonie budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Małachowskiego.

Jak zapowiadają urzędnicy, wkrótce w mieście pojawi się więcej możliwości używania komunikacji głosowej w nadzwyczajnych sytuacjach. – Głośniki zsynchronizowane z miejskim monitoringiem pojawią się w sześciu remontowanych przejściach podziemnych – przypomina Rafał Łysy.

Plakaty o koronawirusie na przystankach - fot. UM Sosnowiec
Plakaty o koronawirusie na przystankach – fot. UM Sosnowiec

Sygnały dźwiękowe to nie wszystko. W Sosnowcu na kilkudziesięciu przystankach autobusowych pojawiły się duże plakaty z informacjami o poprawnych zachowaniu się w czasie pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że jak dotąd w Sosnowcu odnotowano jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Zarażony pacjent przebywa na oddziale zakaźnym w szpitalu w Zawierciu.

Skomentuj przez Facebook

46 KOMENTARZE

 1. Chyba nie ma nikogo, kto by nie słyszał o epidemii i zaleceniach; to niepotrzebne budowanie atmosfery strachu.
  Należy edukować, że spacery są niezbędne dla zdrowia, również psychicznego, jednak nie towarzyskie, ale to nie rola megafonów.

 2. Szoda generować koszty na coś co jest oczywiste. Może lepiej zaopatrzyć osoby samotne np.w prowiant?. Szanowny Panie Prezydencie Chęciński nie idź Pan tą drogą.

 3. Chodzi o to żeby o Chęcińskim mówiło się częściej niż o samym korona wirusie, to taki trochę syndrom dozorcy Stanisława Anioła z serialu Barei. Teraz udaje, że docenia jak bardzo ważna jest informacja, a jeszcze kilka lat temu gdy próbowano zakłócać sygnał TVP kpił sobie z tego i twierdził, że prośba o informację w sprawie jakości sygnału TVP to „robienie sobie jaj”. Wyobraźmy sobie teraz tę wymarzoną dla PO sytuację, że nie ma Telewizji Polskiej i wiedzę o śmiertelnie niebezpiecznej pandemii w tym komunikaty Rządu, Premiera, Prezydenta czerpiemy tylko z prywatnych, zagranicznych mediów?!

  • Sądzisz ze informacje podawane w prywatnych stacjach są gorsze? Współczuję wszystkim, którzy są skazani na TVP, szczególnie że niestety Rząd zrobił sobie z niej tubę propagandową, W mediach jak to nazwałeś(aś) zagranicznych informacje są przeważnie bardziej precyzyjne niż w TVP- nad czym ubolewam! Telewizja państwowa powinna być dla wszystkich źródłem najbardziej sprawdzonych informacji, a niestety od jakiegoś czasu nie jest, ta,m nie zobaczysz jak wygląda obecna sytuacja z jednorazowym sprzętem medycznym, nie ma o tym słowa ze w szpitalach brakuje praktycznie wszystkiego! Obejrzyj w TVP „Wiadomości” a następnie jakikolwiek inny serwis informacyjny w komercyjnej stacji, a zobaczysz, czego nie wiesz, tylko dlatego ze jest to niewygodne!

 4. A kiedy na Al. Zwycięstwa stanie tablica wzorowana na ww. filmie? Powinna wyglądać tak:
  – na przyjazd Tuska tablica z napisem „Witamy Króla Europy”,
  – na przyjazd Borysławia Budki tablica z napisem „Witamy Króla PO”
  – a na co dzień tablica z napisem”Witamy Króla Sosnowca”!

  • Zaś się zlecieli wyznawcy króla Polski Jarosława.
   Chłop wygrał wybory w pierwszej rundzie z dużą przewaga, przyjmijcie to na klatę że tak chciała większość.
   PS. Sam na niego nie głosowałem, nie wszystko mi się podoba co robi (cholerne buspasy) ale nie ujadam pod każdym artykułem związanym z urzędem miasta czy samym prezydentem.

   • W Sosnowcu 80% mieszkańców NIE głosowało na PO w wyborach parlamentarnych i to 2 razy z rzędu, a on atakuje Rząd który wybrali Polacy, tylko dla tego, że to nie jego partia (miał być samorządowcem i Prezydentem wszystkich sosnowiczan, jego poglądy polityczne nikogo w Sosnowcu nie interesują!!!).

    • A jaki procent Polaków głosował na PiS-owską mafię przy władzy? Zero przygotowania na epidemię. Szpitale nie mają środków ochrony, zwykły obywatel tez nie może ich kupić bo nie ma w sklepach i aptece a PiS zablokował sprzedaż przez internet z Chin.
     PiS zaniża liczbę osób na kwarantannie i zmarłych (jedno i drugie potwierdzone).

  • Art. 165 Kk „kto sprowadza niebezpieczeństwo dla ży ia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Gdy następstwem tego czynu jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu& grozi kara od 2 do 12 lat więzienia” ! Megafony SM tego nie zmienią!!!

 5. Idzie kryzys, już się zaczął: należy wymienić władzę trwoniącą kasę na chore pomysły.

  Czy zdajecie sobie sprawę jak będzie wyglądać miasto i jego finanse z rozpoczętym stadionem – pomnikiem głupoty?
  Kibole nie rozumieją, ale również oni za to drogo zapłacą.
  Kolejnych wyborów nie opłaca się olać szanowni mieszkańcy!

  • Kibolstwo należałoby zgromadzić na stadionie i zrobić mu 2 tygodniową kwarantannę, tego ta zaraza by nie wytrzymała. Później mielibyśmy prawdziwe kibicowanie. Piękna wizja.

 6. W TVN po 20stej,a, także w szkle kontaktowym jak wczoraj to WYBORY….
  Ta obca stacja nie posiada elementarnych zasad przyzwoitości. Wpisy Panów Giertycha oraz Sikorskiego a także żony Pana senatora Brejzy nie można nawet skomentować. Chyba należy uruchomić inne jednoimienne szpitale?.

 7. Ale to że poleciał z tym do TV, oczywiście swojej, jednoznacznie pokazuje że to piarowa ściema i jednocześnie ma podnieść z kolan komendanta oraz ukryć występujące w straży problemy. A fe, jaki niesmak.

 8. Wyobraźmy sobie sytuację Polski i Polaków gdyby dziś ministrem zdrowia, lub premierem była Kopacz, gdyby premierem był Tusk, prezydentem Komorowskim, w sejmie większość miała PO z Niesiołowskim, Sikorskim, Neumannem, Brejzą, Jachirą, Szczerbą, Muchą, albo nie, nawet sobie nie wyobrażajmy!

 9. Nie tak dawno Straż Miejska Sosnowca chwaliła się osiągnięciami w tym ile wystawiono mandatów. Ktoś zrobił statystykę tak jak to robi policja. Czyżby Pan Komendant nie pomylił zawodu?.

  • W Policji dla takich jak on nie ma miejsca bo się nie nadaje do kontaktów z ludźmi, ale że w UM wszystko stoi na głowie to tu przypasował.

 10. A Owsiak teraz nic nie zakupi do bankrutującego szpitala miejskiego? Przecież organizacja kilku ostatnich finałów WOŚP w Sosnowcu kosztowała w sumie z pewnością setki tysięcy złotych. A może Gdańsk coś się dorzuci do szpitala, przecież Sosnowiec wysłał na zabawę do Gdańska 50 tysięcy PLN?

 11. Rzeczywiście straszenie ludzi słabych psychicznie powoduje dla nich poważne problemy, jestem tego świadkiem i w związku z powyższym uważam że wiele działań informacyjnych winno się ograniczyć do rozsądnego minimum!!!!!

 12. Obecnie o 19tej w faktach TVN główny temat to wybory z Budką na czele. A co z Polakami i ich życiem Panie Budka?. Co Pan zrobił poza zadymami prowadzonymi przez Pana?. Smutne to i żenujące.

 13. Moze tak w Sosnowcu tez pozamykac dla zwiekszenia bezpieczeństwa zaklady w myśl przytoczonej ustawy. Termometry, maseczki nie załatwią sprawy, ale pracodawca sie wyłga, że dokonał wszelkich starań co by było bezpiecznie

 14. Zamknąć Zakłady to brak wpływów z PIT do kasy Sosnowca. Bez obawy Prezydent Chęciński o to nie wystąpi a Trzaskowski nie dołoży.

  • Jemu pieniądze w rękach się rozmnażają, szkoda jednak że później jak suchy piasek przelatują przez palce. No i klapa.

 15. Z drugiej strony patrząc to jednak nigdzie nie jest tak” inaczej i zabawnie” jak w Sosnowcu – jakiś genialny pomysł marketingowy jak właśnie tą „zabawność i nienormalność” sprzedać w kraju i na świecie a będziemy żyć z turystów którzy odwiedzą nasze kuriozum bo np. właśnie w Sosnowcu szyje się maseczki ochronne z byle jakiego a dostępnego szeroko materiału a Prezydent je rozdziela jako środki antykoronawirusowe – bezpieczne są podobno dlatego że nasz biskup je poświęcił.
  ps. zainteresowani – zajrzyjcie na youtube, jest tam setki instrukcji jak zrobić sobie w domu, z byle czego taką maseczkę… można nawet z papierowego ręcznika i gumki recepturki – urzędnicy miejscy, do dzieła, uruchomcie produkcje w magistracie

  • Uwaga, uwaga, po takim marketingu będą sosnowiczan łapać i umieszczać w klatkach a obcy lud z paszportami będzie nas oglądał za kasę jako nieźle wydymanych przez wodza frajerów. Cała nauka po to aby się nie osiedlać tam gdzie jest taka nacja bo można skończyć jak te nieboraki. Ostrzeżenie żeby nie wychodzić z domu już było tak że trzeba uważać bo akt następny już niedługo a klatki dojadą.

 16. Z drugiej strony patrząc to jednak nigdzie nie jest tak” inaczej i zabawnie” jak w Sosnowcu – jakiś genialny pomysł marketingowy jak właśnie tą „zabawność i nienormalność” sprzedać w kraju i na świecie a będziemy żyć z turystów którzy odwiedzą nasze kuriozum

  Bo np. właśnie w Sosnowcu szyje się maseczki ochronne z byle jakiego a dostępnego szeroko materiału a Prezydent je rozdziela jako środki antykoronawirusowe – bezpieczne są podobno tylko dlatego że nasz biskup je poświęcił bo każdy wirusolog stwierdzi że samodzielnie zrobiona to tylko kawałek szmatki.

  ps. zainteresowani – zajrzyjcie na youtube, jest tam setki instrukcji jak zrobić sobie w domu, z byle czego taką maseczkę… można nawet z papierowego ręcznika i gumki recepturki…

  Urzędnicy miejscy, do dzieła, uruchomcie produkcje w magistracie

 17. Nie naśmiewajcie się z niego bo przecież każdy inteligentny rozumie że może prowadzenie budki z piwem to kres potencjału takich istot. Jednak los bywa złośliwy i rzuca takich pływaków na oceany, a może jednak sprawiedliwy i w ten sposób ich eliminuje i oczyszcza środowisko?

 18. Czy Pan Prezydent Chęciński zadbał o zdrowie pracowników Spółek miejskich?. Dotyczy to np:oczyszczalni, śmieci. Do tych firm dociera wszystko co wyrzucamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here