W pierwszym meczu fazy play-out hokeiści Zagłębia Sosnowiec pokonali Orlik Opole 6:2.

Podopieczni Marcina Kozłowskiego rozpoczęli walkę o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. W pierwszym meczu play-out sosnowiczanie pokonali przed własną publicznością drużynę z Opola 6:2.

Niedzielne spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla sosnowiczan. Goście już w 4. minucie, po trafieniu Władisława Zorina, objęli prowadzenie. W 13. minucie na 2:0 podwyższył Sebastian Szydło. Zagłębiacy szybko jednak odpowiedzieli i po bramkach Michała Bernackiego oraz Tomasa Kany wyrównali stan rywalizacji.

Druga tercja zdecydowanie należała już do ekipy ze Stadionu Zimowego. Trzy bramki sosnowiczan ustawiły praktycznie całe spotkanie. Krążek w siatce przeciwnika umieścili Filip Stoklasa, Vladimir Luka i Mykyta Burecko.

W trzeciej odsłonie decydującego gola zdobył Damian Słaboń. Zagłębiacy wygrali ostatecznie 6:2 i potwierdzili, że są faworytem do pozostania w elicie.

Kolejny mecz podopieczni Marcina Kozłowskiego zagrają w sobotę (23 lutego) z Naprzodem Janów.

Przypomnijmy, że w barażach o pozostanie w ekstralidze biorą udział trzy zespoły – Zagłębie Sosnowiec, Orlik Opole i Naprzód Janów (najlepsza drużyna I ligi). Do rywalizacji nie przystąpiła Polonia Bytom. Śląski klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Za każdy mecz z Polonią rywalowi przyznawane będzie zwycięstwo walkowerem 5:0.

Zagłębie Sosnowiec – Orlik Opole 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)

Bramki: 0:1 – Władisław Zorin (03.20, 5/4), 0:2 – Sebastian Szydło (12.43), 1:2 – Michał Bernacki (15.02, 5/4), 2:2 – Tomáš Káňa (19.55), 3:2 – Filip Stoklasa (28.10), 4:2 – Vladimír Luka (31.01), 5:2 – Mykyta Bucenko (39.54, 5/4), 6:2 – Damian Słaboń (47.29).

Minuty karne: 6-8. Strzały: 53-30.