Emanuele Zanini od przyszłego sezonu poprowadzi beniaminka siatkarskiej PlusLigi Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Dla włoskiego szkoleniowca będzie to pierwsza praca w polskim klubie.

Emanuele Zanini poprowadzi od nowego sezonu Aluron Virtu Wartę Zawiercie w siatkarskiej PlusLidze. Włoch zastąpił Dominika Kwapisiewicza, który zostanie jego asystentem.

Trener Zanini będzie pierwszym zagranicznym szkoleniowcem w historii zawierciańskiego klubu. Włoch poprowadzi po raz pierwszy w swojej karierze trenerskiej klub z Polski.

– Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Aluron Virtu z kliku powodów. Pierwszym powodem jest ogromne zainteresowanie siatkówką w Zawierciu – podkreślił trener Zanini. – Oglądałem spotkania barażowe i atmosfera, która panowała na trybunach, była rewelacyjna – dodał.

Nowemu trenerowi podoba się charakter zawodników zawierciańskiej Warty. – Podoba mi się charakter zawodników oraz to, że nie ma dla nich straconych piłek, co pokazali już w niejednym meczu. Jesteśmy w trakcie budowania nowego składu. Chciałbym, aby nowy zespół cechowała charyzma oraz waleczność. Myślę, że po wzmocnieniu kilkoma zawodnikami jesteśmy w stanie pokazać nową jakość w PlusLidze – podkreśla nowy trener beniaminka.

52-letni Emanuele Zanini w swojej dotychczasowej karierze trenerskiej prowadził m.in. drużyny z włoskiej Serie A z Werony, Moderny czy Perugii. W latach 2008-2011 był także trenerem reprezentacji Słowacji, a w latach 2013-2016 prowadził kadrę narodową Turcji.

Dominik Kwapisiewicz, który dotychczas był pierwszym trenerem Aluron Virtu, zostanie asystentem Włocha. Z klubem nadal będą współpracować statystyk Krzysztof Makaryn, trener przygotowania fizycznego Jakub Gniado oraz fizjoterapeuta Tomasz Banyś.

– Od momentu złożenia aplikacji do PlusLigi prowadziliśmy analizy, co by było w przypadku awansu. Z trenerem Kwapisiewiczem nie raz poruszaliśmy ten temat w rozmowach. Dominik jest trenerem z młodym stażem, który bardzo pragnie się rozwijać i pozyskiwać wiedzę. Pomagaliśmy mu w odbyciu stażu w USA przy kadrze narodowej, był także w Jastrzębiu i uczestniczył w treningach kadry Australii. Rozpoczął również kurs szkoleniowy przy kadrze Polski w Spale. Trener Zanini jest gwarantem autorytetu trenerskiego, od którego każdy członek sztabu szkoleniowego będzie mógł się sporo nauczyć. Jego siatkarskie CV jest bardzo bogate. Doświadczenie trenera Zaniniego, jego charyzma i uwielbienie ciężkiej pracy jest idealne dla młodego klubu, jakim jest Aluron Virtu – tłumaczy prezes Kryspin Baran.

Przypomnijmy, że Aluron Virtu Warta Zawiercie to najlepsza drużyna siatkarskiej pierwszej ligi. W barażach o PlusLigę gracze z Zawiercia pokonali AZS Częstochowa, w rywalizacji do trzech zwycięstw 3:1 i zapewnili sobie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2017/2018.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here