W sosnowieckich Maczkach, w budynku szkoły przy ulicy Skwerowej 21, powstanie oddział żłobka miejskiego. Miasto otrzymało na ten cel 1,5 mln złotych dofinansowania.

W lutym działalność rozpocznie największy oddział miejskiego żłobka w Sosnowcu. W byłym Centrum Opiekuńczo-Wychowawczym Pomocy Dziecku i Rodzinie przy ul. Suchej 23 opiekę znajdzie 100 dzieci. A to nie koniec dobrych wiadomości dla rodziców!

Sosnowiec otrzymał dofinansowanie na utworzenie kolejnego oddziału żłobka. Tym razem opieką zostaną objęte rodziny, które mieszkają w południowo-wschodniej części Sosnowca. Oddział żłobka miejskiego powstanie w Maczkach, w budynku szkoły przy ulicy Skwerowej 21.

– Od stycznia 2021 roku zapewnimy doskonałą opiekę dla kolejnych 60 dzieci – informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Myślę, że Sosnowiec nie ma sobie równych w sprawie rozbudowy żłobków i jak widać te starania docenia również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które ogłosiło wyniki konkursu „Maluch+ ”2020. Na liście ofert zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania jest także miasto Nasze Miasto. Dzięki 1,5 mln zł dotacji stworzymy już ósmy oddział – dodaj.

Miasto podwoiło ilość miejsc w żłobkach

Z roku na rok ilość miejsc w sosnowieckim żłobku wzrasta. Na koniec 2015 roku Żłobek Miejski mógł przyjąć 240 dzieci. W 2018 roku dzięki inwestycjom i otwarciu dwóch kolejnych oddziałów liczba miejsc wzrosła do 331. Na chwilę obecną, wliczając placówkę przy ulicy Suchej, w siedmiu oddziałach żłobka miejskiego oraz dwóch klubach dziecięcych miasto dysponuje liczbą 478 miejsc. Po otwarciu oddziału w Maczkach liczba ta wzrośnie do 538.

Natomiast, w placówkach niepublicznych są kolejne 624 miejsca. Miasto wspiera również pobyt dzieci w tych placówkach dopłacając 500 zł.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. A co tam z Carskim Wakzałem?
    Jakby tor przesunąć ‚za dworzec’ wtedy można by budynek jakoś zagospodarować, nawet na przedszkole ze żłobkiem.
    A tak 🤔

  2. […] Dobra wiadomość dla sosnowieckich rodzin. Z roku na rok ilość miejsc w miejskim żłobku wzrasta. Na tę chwilę, w siedmiu oddziałach żłobka oraz w dwóch klubach dziecięcych miasto dysponuje liczbą 478 miejsc. To jednak nie koniec, po otwarciu żłobka w Maczkach, liczba ta wzrośnie do 538 (otwarcie oddziału żłobka w budynku szkoły przy ulicy Skwerowej 21 planowane jest na styczeń 2021 – wyj.). Natomiast, w placówkach niepublicznych są kolejne 624 miejsca. Miasto wspiera również pobyt dzieci w tych placówkach dopłacając 500 zł. O kolejnych miejscach w sosnowieckim żłobku pisaliśmy TUTAJ. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here