Sosnowiecki Miejski Zakład Usług Komunalnych rozpoczął na ogromną skalę dezynfekcję infrastruktury miejskiej. Odkażane są przejścia podziemne, windy i wiaty przystankowe.

W Sosnowcu trwa dezynfekcja miasta. Pracownicy MZUK odkażają przejścia podziemne, windy i wiaty przystankowe, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

– Przed naszymi służbami ogromna praca do wykonania. Samych wiat mamy prawie 300, do tego dochodzi podobna liczba poręczy. Dezynfekcja chemiczna będzie przeprowadzana metodą natryskową, dlatego pracownicy MZUK będą pracować w specjalnych strojach oraz maskach filtracyjnych, które zalecane są jako element ochrony osobistej przy wykonywaniu prac z użyciem substancji chemicznych – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

W ramach tych prac, każdego dnia dezynfekowanych jest kilkaset elementów infrastruktury miejskiej, które dotykamy w ciągu dnia na terenie miasta. Są to zarówno poręcze, wiaty autobusowe, tramwajowe wraz z ławkami i tablicami ogłoszeń, ale również przejścia podziemne, platformy dla osób z niepełnosprawnościami oraz windy miejskie z zewnątrz i wewnątrz.

– Dezynfekcję będziemy prowadzili tyle, ile będzie trzeba. Oczywiście nie da się tego wszystkiego zrobić w ciągu jednego dnia – podkreśla zastępca prezydenta miasta.

Podobne czynności wykonywane są również w Zawierciu, gdzie przestrzeń miejska oczyszczana jest przy użyciu płynu dezynfekującego.

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

    • Podstawowe pytanie, po co tyle gadania i pisania a tak mało roboty? No przecież tu musi być zawsze wzmianka o każdym pierdnięciu królika.

  1. Co sie wyprawia… Co oni dezynfekuja…? Poco ? W śląskim jest ponad 4 MILIONY lidzi. Zachorowalo cos kolo 100 slownie sto osób. Jak w 2008 byla epidemia swinskiej grypy,na swiecie zmarlo ponad 200 tysięcy 200.000 lidzi i nikt o kwarantannie nie słyszal choc w Polsce umarlo na to 2000 ludzi. Coś tu nie gra, cos tu zajebiscie smierdzi. Chodzi o zniewolenie ludzi?,zapaśc gospodarki bo papierki drukowane na potęge nie mają pokrycia w zlocie czy innym czymś co ma jakąś wartośc.? Ludzie pomyślcie co tu sie dzieje, we wloszech wszystkich zmarlych podciągają pod koronawirus bo z tego jest pomoc dla bankrutujących wloch. Dzis sie wysypali na konferencji ze chcą zeby cala unia splacala długi zaciągnięte na walke z korona vir. Czyli pomoc gospodarczą także. Chodzi tylko o kase. Jak zawsze. A wirus? CYtaliscie ze 80 %ludzi nie ma zadnych objawów…? Epidemiolodzy mowią ze ten wirus byl zawsze, nie bylo ttlko testow na niego. To cale zamieszanie jest komus potrzebne

  2. Mniej parcia na szkło. Jest to jak najbardziej pożądane działanie. Jeszcze raz Panie Prezydencie Chęciński bez szkła, proszę Pana o to.

  3. Panie Prezydencie, czy zastanowił się Pan nad tym, że dezynfekując jak leci, pozbywa się Pan wszystkich drobnoustrojów?.
    Z większością współistniejemy od zawsze. Nasze organizmy je znają. Pan je zabija bo ma Pan parcie na szło.
    Natura nie znosi pustki. W miejsce zabitych przyjdą inne. Czy mogą być groźniejsze?. Proszę Pana o zastanowienie.

  4. Hi hi hi ha ha ha Dezynfekcja, retrospekcja, dezynsexja, deratyzacja, destylacja …. za publiczne się bawimy, za publiczne. Działanie TOTALNIE bez sensu. Za publiczne…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here