Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zawierciu oczyszcza miejską przestrzeń przy pomocy płynu dezynfekującego. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Dezynfekcję przechodzą: przejście podziemne pomiędzy ulicami 3 Maja a Towarową, przejścia dla pieszych i barierki, poręcze oraz przyciski. Warto zaznaczyć, że płyn dezynfekujący jest w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Pracownicy PUK wyposażeni są natomiast w środki ochrony (ze względu na długotrwały kontakt z substancją).

Akcja związana z dezynfekcją trwa cały czas. Odpowiednie procedury bezpieczeństwa wdrożył także Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu.

– Nasze autobusy po zakończeniu kursowania są codziennie dezynfekowane, by pasażerowie mogli czuć się w pełni bezpiecznie. Dokładnie czyścimy wnętrza pojazdów, szczególnie elementy, których w ciągu dnia dotykają podróżni – mówi Marek Ciepaj, prezes zarządu ZKM Zawiercie.

Zaklejone przyciski przy przejściach dla pieszych - fot. UM Zawiercie
Zaklejone przyciski przy przejściach dla pieszych – fot. UM Zawiercie

Ponadto, zaklejono przyciski przy przejściach dla pieszych. Sygnalizacja świetlna w kilku miejscach miasta (pomiędzy MOPS a Żabkami, przy SP nr 9, przy SP nr 2) działa automatycznie.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Strzeżonego Pan Bóg strzeże. Na pierwszej linii jest wiele słóżb od medyków na czele do tych co robią porządek z naszymi różnymi odpadami. A jest się czego obawiać.

  2. Co sie wyprawia… Co oni dezynfekuja…? Poco ? W śląskim jest ponad 4 MILIONY lidzi. Zachorowalo cos kolo 100 slownie sto osób. Jak w 2008 byla epidemia swinskiej grypy,na swiecie zmarlo ponad 200 tysięcy 200.000 lidzi i nikt o kwarantannie nie słyszal choc w Polsce umarlo na to 2000 ludzi. Coś tu nie gra, cos tu zajebiscie smierdzi. Chodzi o zniewolenie ludzi?,zapaśc gospodarki bo papierki drukowane na potęge nie mają pokrycia w zlocie czy innym czymś co ma jakąś wartośc.? Ludzie pomyślcie co tu sie dzieje, we wloszech wszystkich zmarlych podciągają pod koronawirus bo z tego jest pomoc dla bankrutujących wloch. Dzis sie wysypali na konferencji ze chcą zeby cala unia splacala długi zaciągnięte na walke z korona vir. Czyli pomoc gospodarczą także. Chodzi tylko o kase. Jak zawsze. A wirus? CYtaliscie ze 80 %ludzi nie ma zadnych objawów…?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here