1 maja obchodzimy Święto Pracy. Tego dnia w Czeladzi swoje święto mają także… pszczoły. Na mieszkańców czeka moc atrakcji.

1 maja w najstarszym mieście Zagłębia odbędzie się impreza o nazwie „PszCzeladź 2017”, czyli pierwsze Targi Pszczelarstwa w Czeladzi. Będzie to również okazja do uczczenia 400. rocznicy pszczelarstwa w mieście.

– Pod szyldem „PszCzeladź 2017” organizujemy pierwsze Targi Pszczelarstwa w Czeladzi, w których udział wezmą wiodące polskie firmy zajmujące się produkcją sprzętu bartniczego. Być może dla części mieszkańców naszego regionu zaskoczeniem jest fakt, że w środowisku pszczelarskim Czeladź odgrywa znamienitą rolę. Wynika to z kilku powodów. Otóż, nasze miasto jest od ćwierćwiecza siedzibą największego w województwie śląskim i jednego z największych w Polsce, Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy – przypomina burmistrz Zbigniew Szaleniec.

W Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” przy ul. Dehnelów 45 o godz. 11.00 otwarta zostanie wystawa historycznego i współczesnego sprzętu bartniczego. Na terenach przylegających do „Elektrowni” będzie można odwiedzić liczne stoiska, kupić pyszne i zdrowe produkty, otrzymać darmową sadzonkę i wziąć udział w pikniku rodzinnym.

O godzinie 15.00 rozpocznie się część artystyczna, a w niej popisy „Wesołych Klaunów” i największe przeboje w wykonaniu formacji ABBA Imitation. Organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami. Na najmłodszych mieszkańców czekać będzie plac zabaw z „dmuchańcami”.

Jak zapowiada burmistrz Szaleniec, w przyszłości miasto chce stworzyć swój lokalny miód.

– W niedalekiej przyszłości zamierzamy też, wraz z naszymi pszczelarzami, stworzyć markę „Czeladzki Miód”, który będzie promowany i sprzedawany jako produkt lokalny – zapowiada Zbigniew Szaleniec.