Osiem zgłoszeń wpłynęło do drugiego naboru na stanowisko dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego, przy czym cztery z nich spełniły wymogi formalne. Czy tym razem uda się wyłonić nowego szefa komunikacji w metropolii?

ZTM od 1 stycznia 2019 roku odpowiada za organizację komunikacji publicznej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Aktualnie trwają poszukiwania nowego dyrektora tej jednostki, który zastąpi na tym stanowisku Marka Kopla. Marek Kopel, z powodów osobistych, zrezygnował z dalszego kierowania ZTM, a jego umowa obowiązuje do końca stycznia.

Do drugiego naboru wpłynęło osiem ofert. Oferty można było składać do 25 stycznia. Cztery z nich spełniły wymogi formalne. – Kandydaci zostaną zaproszeni do testów merytorycznych i rozmów kwalifikacyjnych, które odbędą się w środę, 30 stycznia – poinformowała Kamila Rożnowska z departamentu promocji i komunikacji społecznej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Przypomnijmy, że w pierwszym naborze na stanowisko dyrektora ZTM komisja konkursowa nie zarekomendowała do zatrudnienia żadnego z kandydatów. Wśród czterech nadesłanych zgłoszeń, tylko dwa spełniały wymogi formalne. Po przeprowadzeniu testów merytorycznych oraz rozmów kwalifikacyjnych – jak poinformowała komisja konkursowa – żaden z dwóch kandydatów nie spełnił oczekiwań pod kątem doświadczenia, umiejętności i predyspozycji zawodowych.

Zarząd Transportu Metropolitalnego jest organizatorem transportu na obszarze metropolii od 1 stycznia 2019 roku. Nowa jednostka organizacyjna przejęła zadania KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry.

Zadaniem osoby wybranej na stanowisko nowego dyrektora będzie zarządzanie komunikacją miejską na terenie metropolii, wdrażanie rozwiązań usprawniających jej funkcjonowanie i dopasowanie jej do potrzeb pasażerów.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here