Rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej przy ulicy Staszica, Piotrkowskiej i Okrzei w Sosnowcu. To wstęp do rewitalizacji tej części miasta.

Rewitalizacja ulicy Okrzei rozpoczęła się od przebudowy sieci wodociągowej zleconej przez Sosnowieckie Wodociągi. Warta blisko 3,1 mln zł inwestycja powinna zakończyć się na przełomie kwietnia i maja 2019 roku. A to dopiero początek prac w tej części miasta.

W ramach prac przebudowany zostanie 2 km odcinek sieci wodociągowej. Nowy wodociąg pojawi się na całej długości ulicy Staszica oraz na ok. 300-metrowym fragmencie ul. Okrzei i 200-metrowym odcinku ul. Piotrkowskiej. Po zakończeniu prac na całej długości ulicy Staszica i we fragmencie ul. Okrzei, do Szkoły Podstawowej nr 16, zostanie odtworzony chodnik (po prawej stronie jadąc od centrum miasta).

– Remont nie będzie się wiązał z zamknięciem drogi na czas prac, a jedynie z chwilowymi utrudnieniami, ponieważ zadanie będzie wykonywane metodą bezwykopową. To oznacza, że jedynie w kilku miejscach drogi pojawią się niewielkie wykopy – wyjaśniają przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Pod koniec marca ruszy przebudowa torowiska wzdłuż całej ulicy Staszica zlecona przez Tramwaje Śląskie. Po zakończeniu tego zadania cała droga zostanie na nowo wyasfaltowana.