Od 1 stycznia za komunikację miejską w naszym regionie Zarząd Transportu Metropolitalnego, który na razie nie ma dyrektora. Kto nim zostanie?

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2019 roku ZTM jest organizatorem transportu na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nowa jednostka organizacyjna przejęła zadania KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Dzięki utworzeniu ZTM, komunikacja miejska ma zacząć funkcjonować na nowych, lepszych dla pasażera zasadach.

Kto będzie odpowiadał za transport w metropolii? Tego na razie nie wiadomo. Po rezygnacji Marka Kopla, ogłoszono otwarty konkurs. GZM poinformowała, że w wymaganym terminie (31 grudnia) złożone zostały cztery oferty. W czacie z internautami członek zarządu metropolii Grzegorz Kwitek przekazał jednak, że tylko dwie z nich spełniały warunku formalne. Te dwie osoby zostaną zaproszone teraz na rozmowy kwalifikacyjne.

Nowy szef ZTM ma zostać wyłoniony do końca stycznia. – Od nowego dyrektora będziemy wymagać nowej wizji całego systemu. Będzie musiał sprostać oczekiwaniom przede wszystkim mieszkańców i gości, bo to oni są dla nas najważniejsi, ale także miast członkowskich i zarządu metropolii – tłumaczy Grzegorz Kwitek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

ZTM nowym organizatorem komunikacji w metropolii

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here