Sosnowieckie stowarzyszenie „Kobiety dla Kobiet” zorganizowało konferencję, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, szczególnie w środowisku kobiecym.

Konferencja „Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne domu, środowiska, instytucji i kraju” odbyła się w sobotę, 17 marca w Centrum Informacji Naukowej Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego) w Katowicach.

Celem organizatorów było zwrócenie uwagi na kwestię współczesnego bezpieczeństwa, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego kraju. Jak podkreślają członkinie stowarzyszenia, interdyscyplinarność konferencji pozwoliła na omówienie problematyki z różnych perspektyw badawczych, ze szczególnym naciskiem na brak poczucia bezpieczeństwa w środowisku kobiecym.

– W konferencji wzięli udział prelegenci z całej Polski. Pojawili się także, m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, senator dr hab. Andrzej Misiołek, który podzielił się swoimi przemyśleniami podczas prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa ekologicznego, a także poseł Anna Nemś i dyrektor biura posła Grzegorza Długiego, Adam Trzebińczyk, który w swojej prelekcji przybliżył nieco sprawę bezpieczeństwa na ulicach miast w swojej prelekcji – mówi Joanna Rebisz-Wojtala, przewodnicząca Stowarzyszenia „Kobiety dla Kobiet”.

Patronat nad wydarzeniem objął Tygodnik Twoje Zagłębie.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here