Biskupi trzech diecezji – katowickiej, gliwickiej i sosnowieckiej – skierowali list do wiernych w sprawie metropolii. Ich zdaniem powstanie metropolii ma historyczne znaczenie.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, biskup gliwicki Jan Kopiec i biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak skierowali do wiernych list, w którym popierają tworzącą się metropolię.

– Jako pasterze trzech diecezji, na terenie których położone są gminy gotowe do współpracy w ramach nowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jesteśmy przekonani, że projekt ma nie tylko historyczne znaczenie, ale stanowi wyjątkową szansę rozwoju dla wszystkich gmin – czytamy w komunikacie.

Biskupi przypominają, że w związku z podpisaniem przez prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy o związku metropolitalnym rozpoczęły się konsultacje społeczne z mieszkańcami gmin, które mają wejść w skład tworzącej się metropolii.

W komunikacie czytamy także o szansach, jakie daje związek metropolitalny, na wspieranie rozwoju gospodarczego regionu.

– Samorządowcom oraz mieszkańcom zaangażowanym w realizację ustawy o związku metropolitalnym życzymy światła Ducha Świętego oraz wytrwałości w zaangażowaniu dla dobra wspólnego – piszą na zakończenie biskupi.

List biskupów został odczytany 23 kwietnia w kościołach archidiecezji katowickiej, diecezji gliwickiej i sosnowieckiej.

Gdzie spędzisz tegoroczną majówkę?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Przypomnijmy, że ustawa metropolitalna dla Śląska i Zagłębia została przyjęta przez Sejm 9 marca. Metropolia powstanie 1 lipca, natomiast swoje działanie rozpocznie 1 stycznia 2018 roku.

Bytom, Sosnowiec czy Katowice? Gdzie powinna znajdować się stolica tworzącej się metropolii? Zapytaliśmy o to włodarzy tych trzech miast. W kwietniu prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o związku metropolitalnym dla województwa śląskiego. Przez najbliższe miesiące tworzące go miasta będą...

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here