echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji władze Będzina przygotowały wiele atrakcji dla mieszkańców. 4. Będzińska Majówka rozpocznie się już w sobotę, 29 kwietnia.

Mieszkańcy Będzina oraz miast ościennych już po raz kolejny będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach podczas długiego majówkowego weekendu w ramach Będzińskiej Majówki. W programie przewidziano zarówno atrakcje dla starszych, jak i nieco młodszych uczestników.

Miejska majówka w Będzinie rozpocznie się w sobotę, 29 kwietnia. O godzinie 12:00 odbędzie się Game of skatepark. Następnie o godzinie 14:00 dla całych rodzin będzie czekać gra z przeszłości czyli czyli Capsle Cup. Impreza odbędzie się na chodniku przy dyskobolu.

– Postanowiliśmy przypomnieć dzieciom ulubioną grę ich ojców i dziadków – grę w kapsle. Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w Capsle Cup – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Główna impreza, już tradycyjnie odbędzie się na wzgórzu zamkowym. Zwieńczeniem sobotniego dnia będzie wspólne grillowanie na wzgórzu zamkowym. Następnego dnia, w niedzielę o godz. 12:00 rozpoczną się zawody pumptrack.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Gdzie spędzisz tegoroczną majówkę?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

W poniedziałek, 1 maja dla całych rodzin przygotowano grę terenową o puchar Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego pt. „Będzińscy tropiciele przygód. Na szlaku tajemnic Unii Europejskiej”. Start o godzinie 11.00 w lasku grodzieckim. Uczestnicy wcielą się w role tropicieli, którzy wyruszą w podróż pełną przygód. Punkty zdobywać będą poprzez odszukiwanie baz zgodnie z mapą oraz wykonywanie zadań specjalnych.

– Będzie to znakomita zabawa dla całej rodziny, która pozwoli na poznanie naszego miasta zupełnie z innej strony – dodają organizatorzy.

Po wielkim finale gry terenowej odbędzie się bieg malucha. Dla wszystkich uczestników przewidziano niespodziankę.

2 maja, we wtorek nie zabraknie atrakcji dla fanów aktywnego wypoczynku. O godzinie 9:00 na boiskach OSiR rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej, a o 17:00 rozpocznie się nocny megamaraton zumba dance, podczas którego odbędzie się próba ustanowienia rekordu Polski na najdłuższy trening zumby.

Majówkowy weekend zakończy się w środę, 3 maja. Tego dnia ulicami miasta przejedzie jubileuszowa X Zagłębiowska Masa Krytyczna. Rowerzyści ruszą spod Dworca Głównego w Sosnowcu o godzinie 15.00. Trasa liczy około 17 kilometrów i biegnie przez centrum Sosnowca, dzielnicę Zagórze, Dąbrowę Górniczą i Będzin do Czeladzi, gdzie na rynku zaplanowana jest meta. Na uczestników będzie czekać ciepły posiłek i losowanie dziesięciu rowerów.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);