Konsorcjum dwóch będzińskich firm dopasowało swoją ofertę i prawdopodobnie to ono wygra przetarg na zaprojektowanie i budowę hali widowiskowo-sportowej w Będzinie. W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty.

Pierwszy przetarg został ogłoszony w połowie grudnia. Wpłynęły wtedy cztery oferty, ale spółka unieważniła przetarg, ponieważ nie zdecydowała się podwyższyć kwoty przeznaczonej na inwestycję do 24,3 mln zł. Taką ofertę złożyło bowiem konsorcjum będzińskich firm Banimex i Azi-Bud. Miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję 22,65 mln zł.

W drugim postępowaniu udział wzięły dwie firmy – warszawska spółka Tamex Obiekty Sportowe, która swoje usługi wyceniła na 27 796 770 zł oraz wspomniane już konsorcjum firm Banimex i Azi-Bud, które dopasowały swą ofertę i zadeklarowały, że będzińską halę zaprojektują i wybudują za 22 649 999 zł. To o złotówkę taniej, niż oczekuje tego spółka Będzin Arena.

Teraz oferta Banimexu i Azi-Budu sprawdzana jest pod kątem formalnym. Najtańsza oferta nie oznacza bowiem wygranego przetargu. O tym zdecyduje otrzymana liczba punktów w kryteriach oceny ofert (60 proc. – cena i 40 proc. – doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia).

– W chwili obecnej trwają prace komisji przetargowej, a na końcowe rozstrzygnięcia postępowania zamawiający ma 30 dni od dnia upływu terminu do składania ofert – przekazał Tomasz Niedziela, prezes spółki.

Jak przekazał nam kilka tygodni temu Tomasz Niedziela, wykonawca na zaprojektowanie i uzyskanie pozwoleń na budowę będzie miała pięć miesięcy (trzy na projekt budowlany i dwa na uzyskanie pozwoleń). Budowa obiektu ma potrwać osiem miesięcy, trzy kolejne będą poświęcone na odbiory techniczne.

Jak już pisaliśmy, inwestycja ma zostać sfinansowania pieniędzmi z obligacji. Miasto zawarło w tej sprawie trójstronną umowę z bankiem i spółkę.

Lokalizacja Będzin Arena – fot. mat. pras.

Hala widowiskowo-sportowa w Będzinie ma powstać u zbiegu ul. Sportowej i Piłsudskiego, na terenie po odkrytym basenie, tuż obok stadionu Sarmacji.

Koncepcja nowej hali obejmuje trzy boiska, trybuny, które pomieszczą ok. 2500 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną, kawiarnię, stoiska handlowe i wiele innych atrakcji. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Budowie hali towarzyszyć ma rewitalizacja Bulwarów Czarnej Przemszy, które zyskają atrakcyjny wygląd, a do tego staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom wypoczynek i rozrywkę.

AKTUALIZACJA:

Na prośbę spółki Będzin Arena informujemy, że najtańsza oferta nie oznacza wygranego przetargu. O tym zdecyduje otrzymana liczba punktów w kryteriach oceny ofert (60 proc. – cena i 40 proc. – doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia). – W chwili obecnej trwają prace komisji przetargowej, a na końcowe rozstrzygnięcia postępowania zamawiający ma 30 dni od dnia upływu terminu do składania ofert – przekazał Tomasz Niedziela, prezes spółki.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Pan Niedziela sosnowiecki radny rządzi w Będzinie. To za co płacimy Panu Prezydentowi. Nie znalazł w Będzinie żadnego kumatego na prezesa Hali Sportowej. To może i my będziemy musieli poszukać w Sosnowcu kandydata na Prezydenta Będzina.

  2. Niedziela, nie rób z ludzi głupa, otworzyłeś pierwszy przetarg, popatrzyłeś w papiery coś ci tam nie pasowało wiec go unieważniłeś. w drugim wykazałeś się wyjątkowym talentem,bo skoro w tak wielkim kraju, w którym jest tak wiele wybudowanych nowych obiektów sportowych, brakło firm, które podjęły by się tego wyzwania, wybudowania w Będzinie hali sportowej. Chyba, że któraś z tych 2 firm, które złożyły swoje oferty jest twoim ulubieńcem???? Ciekawe coś ty tam za wymogi spłodził, że tylko 2 firmy złożyły ofertę, do budowy stadionów zgłasza się kilkanaście firm a do budowy malutkiej hali w Będzinie raptem 2 i to jeszcze nie wiadomo jak sam powiedziałeś w artykule bo sprawdzacie ich doświadczenie, jeśli mają takie jak ty to powinno wszystko grać.

  3. To teraz się okaże ze nie wygra firma z Bedzina tylko ta druga z Warszawy za 5 dużych baniek drożej a radni przyklepią wyższa cenę – co tam ze 5 milionów można wydać na drogi, chodniki itp zabawa trwa. No chyba ze ta różnica to na…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here