W piątek, 3 listopada zamknięty dla ruchu będzie lewy pas jezdni od wiaduktu w ciągu ulicy Braci Mieroszewskich do wysokości stacji Shell (kierunek Katowice).

Rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni na fragmentach DK94. Zakłada on m.in.: wymianę nawierzchni na zjazdach prowadzących z DK94 na ulicę Będzińską oraz wjazdach z ulicy Będzińskiej na DK94.

Oprócz rejonu ulicy Będzińskiej nowa nawierzchnia pojawi się na łącznicy prowadzącej z DK86 na DK94 (kier. Kraków) oraz na wspomnianym fragmencie jezdni od wiaduktu w ciągu ul. Braci Mieroszewskich do wysokości stacji Shell (kier. Katowice).

– Spodziewamy się, że właśnie na granicy z Dąbrową Górniczą będą tworzyły się największe utrudnienia – mówi Wojciech Guzik, naczelnik wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

Za prace odpowiedzialne jest Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wszystkie prace, których łączny koszt wynosi 2,3 mln złotych, zakończą się do końca bieżącego roku. Po ich zakończeniu, drogowcy zajmą się pracami związanymi z nowym rondem przy ulicy Będzińskiej.