Policjanci z Będzina zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o znęcanie fizyczne i psychiczne nad swoją żoną. Na jego zachowanie bez wątpienia miał wpływ spożywany w nadmiarze alkohol.

47-letni mieszkaniec centrum Będzina znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną od przeszło pięciu lat. Kobieta nie informowała jednak do tej pory o swoich problemach. Na eskalację agresywnego zachowania domowego oprawcy bez wątpienia miał wpływ spożywany przez mężczyznę w nadmiarze alkohol.

Kilka dni temu nietrzeźwy mężczyzna wszczął ponownie awanturę. Na miejsce wezwano policję. Jak wykazało późniejsze badanie w jego organizmie znajdowały się ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w trakcie interwencji, w obecności policjantów, kilkakrotnie kierował groźby popełnienia przestępstwa pod adresem żony.

47-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Mężczyzna zaczął zasłaniać się jednak niepamięcią, tłumacząc swoje zachowanie nadmiarem alkoholu. Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu domowego oprawcy. Grozi mu teraz kara 5 lat pozbawienia wolności.