W poniedziałek popołudniu została usunięta awaria sieci ciepłowniczej należącej do spółki Tauron Ciepło. Późnym wieczorem w mieszkaniach z kranów popłynęła ciepła woda, a kaloryfery zaczęły grzać.

Prace naprawcze magistrali ciepłowniczej zakończyły się w poniedziałek, 22 lutego, około godz. 17.00. – Do godziny 21.10 trwało napełnianie sieci ciepłowniczej, następnie wznowiono dostawy ciepła do odbiorców na terenie miasta – przekazali dąbrowscy urzędnicy.

Przypomnijmy. Do awarii magistrali ciepłowniczej, należącej do spółki Tauron Ciepło, doszło w niedzielę popołudniu (21 lutego). Na jej skutek wstrzymano dostawy ciepła do większości mieszkań w Dąbrowie Górniczej. Przed północą wznowiono dostarczanie ciepła do budynków na os. Kasprzaka.

W poniedziałek zlokalizowano miejsce usterki, a ogrzewanie docierało też do części budynków przy ul. Tysiąclecia, Piłsudskiego i Sadowej. Prace naprawcze trwały do godz. 17.00. Po tym rozpoczęło się napełnianie sieci i przywracanie dostaw ogrzewania i ciepłej wody do mieszkań.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Awaria sieci ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej. Udało się zlokalizować przyczynę