echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 50-latka, który znęcał się nad swoją 78-letnią, niepełnosprawną matką. Dramat wyszedł na jaw, kiedy krewna kobiety powiadomiła o sprawie policjantów.

Do policjantów zgłosiła się kobieta, która od opiekunki pomagającej w opiece nad jej 78-letnią, niepełnosprawną krewną, otrzymała niepokojące zdjęcie. Na fotografii można było zobaczyć, że na ciele podopiecznej widoczne są ślady urazów – prawdopodobnie pobicia.

Zgłaszająca oświadczyła też, że w mieszkaniu krewnej nikt nie otwiera drzwi. Na miejsce natychmiast wysłano patrol prewencji, a dzielnicowy nawiązał kontakt telefoniczny z sąsiadkami 78-latki. Od nich usłyszał, że nikt kobiety już od jakiegoś czasu nie widział.

Domowy oprawca

Mundurowi z patrolu zastali w mieszkaniu 50-letniego mężczyznę – syna 78-latki oraz ją samą. Kobieta, z uwagi na posiadane schorzenia, nie była w pełni komunikatywna, była za to wyraźnie osłabiona, a na jej ciele widoczne były ślady prawdopodobnie po pobiciu.

Policjanci podjęli zdecydowane działania. Szybko ustalili fakty konieczne do oceny sprawy i w efekcie zatrzymali 50-latka. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że ma poważne urazy twarzy oraz złamaną rękę. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego 50-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad matką oraz uszkodzenia jej ciała.

Syn usłyszał zarzuty

Równolegle sprawą seniorki zajął się dzielnicowy, który skontaktował się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, by zapewnić kobiecie właściwą opiekę, której wymaga. Dzięki jego staraniom już wiadomo, że po opuszczeniu szpitala, 78-latka, która z uwagi na posiadane schorzenia nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji, nie będzie musiała wracać do domu. Zostanie umieszczona w profesjonalnej placówce opiekuńczej.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Oprawca został przez prokuratora objęty zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);