Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją niepełnosprawną żoną. Mundurowi ustalili, że koszmar kobiety trwa od początku roku. Domowy oprawca musi opuścić mieszkanie i nie ma prawa zbliżać się do swojej żony. Grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Juliusz. Policjanci interweniowali tam w jednym z mieszkań po tym, jak 59-letni mężczyzna złamał nogę swojej niepełnosprawnej żonie. Uraz okazał się być bardzo skomplikowany i poważny.

Sprawca został zatrzymany, a stanowcze działanie policjantów sprawiło, że zastraszona kobieta uwierzyła, że jej koszmar może się skończyć. Stróże prawa ustalili, że mąż znęcał się nad nią od początku roku, zarówno fizycznie jak i psychicznie. – Śledczy natychmiast przystąpili do pracy i na podstawie zgromadzonego przez nich materiału dowodowego prokurator zdecydował o przedstawieniu domowemu oprawcy zarzutów uszkodzenia ciała i znęcania – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go policyjnym dozorem i wydał mu zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Oprawca musi również opuścić mieszkanie zajmowane wspólnie ze swoja ofiarą.