Policjanci z Zawiercia zatrzymali 60-latka, który znęcał się nad byłą żoną. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawianie zarzutu mężczyźnie, a sądowi na zastosowanie wobec podejrzanego miesięcznego aresztu.

60-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego (okolice Siewierza) znęcał się psychicznie i fizycznie nad byłą żoną od dłuższego czasu. Mężczyzna pomimo, że zajmował oddzielny lokal we wspólnie zamieszkałym budynku, dawał się mocno we znaki swojej byłej partnerce życiowej, wszczynając liczne awantury.

Na uciążliwą bliskość zaczęli zwracać także uwagę sąsiedzi 60-latka. W ostatnich dniach nastąpiła eskalacja agresywnego zachowania domowego oprawcy, na którą bez wątpienia miał wpływ spożywany przez mężczyznę w nadmiarze alkohol.

Dodatkowo, w trakcie kolejnej interwencji w ich domu, agresor ponownie znieważył przybyłych na miejsce siewierskich funkcjonariuszy policji. Zatrzymany 60-latek stanął przed obliczem sądu. Ostatni incydent zdecydował o konieczności zastosowania skutecznego środka zapobiegawczego. Na wniosek policji i prokuratury zawierciański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu domowego oprawcy.