Poręba otrzymała dofinansowanie na na nowy plac zabaw i siłownię pod chmurką. Nowe atrakcje powstaną na terenie dawnej Szkoły Podstawowej nr 3.

Podwójny stół do szachów i chińczyka, orbitrek, twister i wahadło, biegacz oraz czworokąt sprawnościowy. Takie urządzenia stanąć mają na terenie po byłej szkole podstawowej w Porębie. To jednak nie wszystko. Infrastrukturę do ćwiczeń mięśni, a także kondycji szarych komórek, uzupełni infrastruktura dla tych, którzy wolą jednak odpocząć. Przy placu zabaw i nowej siłowni pod chmurką staną bowiem wygodne ławeczki i kosze na śmieci.

Zanim to jednak nastąpi, teren po dawnej Szkole Podstawowej nr 3 w Porębie zostanie uprzątnięty. Zniknie stary asfalt, odtworzone zostaną trawniki. Inwestycja szacowana jest na niecałe 150 tysięcy złotych, z czego 95 tysięcy miasto zdobyło ze środków unijnych.

Jak zapewniają porębscy urzędnicy inwestycja skierowana jest zarówno do młodszych, jak i starszych mieszkańców miasta.

Warto przypomnieć, że szkoła została zamknięta w 2016 roku ponieważ, zdaniem radnych i burmistrza, utrzymanie kolejnej szkoły, dla małej grupy uczniów, było zbyt drogie.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here