Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł w niedzielę przy ulicy 17 lipca w Czeladzi. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę, 30 grudnia. – Około godziny 04:01 dyżurny Stanowiska Kierowana Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru wewnętrznego w mieszkaniu przy ulicy 17 lipca w Czeladzi – informuje straż pożarna.

Po przyjeździe na miejsce zajęli się lokalizacją źródła ognia, ewakuacją mieszkańców oraz przeszukaniem lokalu. Podczas działań ratownicy znaleźli w mieszkaniu zwęglone zwłoki. Dalsze działania strażaków polegały na oddymieniu bloku i przekazaniu miejsca policji.

Tragiczny pożar w Czeladzi - fot. Ochotnicza Straż Pożarna Czeladź
Tragiczny pożar w Czeladzi – fot. Ochotnicza Straż Pożarna Czeladź

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Szczegółowe okoliczności wyjaśni teraz policja pod nadzorem prokuratury. Opinię dotyczącą możliwych przyczyn pożaru mają wydać biegli z zakresu pożarnictwa.

W akcji gaśniczej brały udział cztery jednostek straży pożarnej oraz jeden zastęp OSP. Akcja strażaków trwała ponad godzinę.

CZYTAJ TAKŻE:

Tragedia w Czeladzi. Dwie osoby zginęły w pożarze