echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Od poniedziałku, 20 kwietnia złagodzone zostaną niektóre obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Wśród nich, ku zaskoczeniu wielu osób, znalazł się zapis dotyczący tzw. godzin dla seniorów.

Dotychczasowa forma „godzin dla seniora” krytykowana jest zarówno przez właścicieli sklepów, jak i klientów, często samych seniorów, do których skierowano to rozwiązanie, które w praktyce okazało się bardzo niepraktyczne. Dlatego w nowym rozporządzeniu ministra wprowadzono zmiany.

Zgodnie z wcześniejszymi obostrzeniami godziny dla seniorów obowiązywały przez cały tydzień w godzinach 10-12. Oznaczało to, że zakupy w sklepach i aptekach mogły robić wyłącznie osoby po 65. roku życia (w pozostałych godzinach zakupy mogli robić wszyscy klienci, w tym także seniorzy). Teraz ulegnie to zmianie, w rozporządzeniu znalazł się zapis, że od 20 kwietnia do odwołania godziny dla seniorów (10-12) będą obowiązywały tylko w dni robocze. W weekendy sklepy nie będą miały obowiązku wprowadzania ich.

Nowe zasady

Od 20 kwietnia zostaną otwarte parki i lasy. Doprecyzowano także, że w lesie nie ma obowiązku zakrywania twarzy. Maseczek nie trzeba będzie także nosić m.in. w domach dziecka czy na terenie ogródków działkowych. Twarzy nie muszą także zakrywać osoby odprawiające obrzędy religijne, dzieci do 4 roku życia, a także kierowcy komunikacji publicznej, którzy są oddzieleni od pasażerów specjalną osłoną oraz kierowcy przemieszczają się samochodami w pojedynkę lub z osobami, z którymi mieszkają.

Ponadto, dzieci i młodzież powyżej 13 roku życia będą mogły poruszać się samodzielnie, bez opieki dorosłego. Z kolei w sklepach zniesiono ograniczenie do 3 osób na jedno stanowisko kasowe. W przypadku sklepów o powierzchni do 100 m2 zwiększono limit do 4 osób na kasę. Zaś przy sklepach o większej powierzchni na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

CZYTAJ TAKŻE:

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady ograniczeń

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);