30 kwietnia zmienia się organizacja ruchu w rejonie Pogorii III w Dąbrowie Górniczej. – Kierowcy nie powinni jeździć „na pamięć”, ale zwracać uwagę na znaki – apelują urzędnicy.

W piątek, 30 kwietnia, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Malinowe Górki. Ruch będzie się odbywał od głównego parkingu w stronę ul. Konopnickiej. Taka organizacja będzie obowiązywać do końca września.

Zmiany przy Pogorii III

Ruch dwukierunkowy dopuszczony będzie na krótkim odcinku. – Ruch dwukierunkowy dopuszczony będzie od ronda na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej i Olszowej, co umożliwi dojazd mieszkańcom do posesji bez konieczności objeżdżania ul. Siewierską i rejonem plaży. Ul. Siewierskie na stałe jest jednokierunkowa, jeździ się nią w stronę parkingu głównego. Kierowcy powinni zwracać uwagę na znaki i stosować się do nowej organizacji ruchu – przekazała Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydziału Marki Miasta dąbrowskiego magistratu.

Linia autobusowa nr 716 nad Pogorię III - fot. Dariusz Nowak
Linia autobusowa nr 716 nad Pogorię III – fot. Dariusz Nowak

Nad Pogorię najlepiej autobusem

Urzędnicy przypominają, że w bezpośrednie sąsiedztwo plaży dojeżdża autobus nr 716. – Wybierając się nad jezioro, warto o tym pamiętać i wziąć pod uwagę tę wygodną alternatywę dla samochodu – dodaje Zdzisława Górska-Nieć.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

123 osoby świętowały osiemnaste urodziny koleżanki nad Pogorią III. Interweniowała policja