To niewiarygodne. W kraju szaleje trzecia fala koronawirusa, obowiązuje zakaz zgromadzeń, a w Dąbrowie Górniczej 123 osoby bawiły się na osiemnastych urodzinach nad Pogorią III.

W sobotę, 27 marca, młodzi dąbrowianie postanowili uczcić krok w dorosłość swojej koleżanki. Wszyscy spotkali się na „cypelku” nad dąbrowskim zbiornikiem wodnym Pogoria III.

Kpiąc sobie z wprowadzonych obostrzeń, 123 osoby zgromadziły się i złamały obowiązujący zakaz i obostrzenia wynikające ze stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Stróże prawa wylegitymowali na miejscu wszystkich uczestników. Młodzież nie przestrzegała zasad dystansu społecznego i zakazu zgromadzeń. Policjanci doprowadzili do szybkiego zakończenia spotkania. Wobec wszystkich uczestników feralnej imprezy zostaną wyciągnięte konsekwencje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – przekazał asp. Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Wzmożone kontrole policji

Dąbrowscy policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych. Te, które aktualnie obowiązują w całym kraju, nie są niczym nowym.

Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął. Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, przepisy. Po raz kolejny apelujemy o ich przestrzeganie – podkreśla rzecznik dąbrowskiej policji.

Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Stosowane do tej pory przyłbice, chusty czy szaliki mogą być wciąż noszone, ale jako dodatkowy środek ochrony, poza maseczką. Zasada ta obowiązuje zarówno w przestrzeni publicznej – na ulicach, placach czy deptakach – jak i w sklepach. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy – musimy mieć dokładnie zasłonięte usta i nos.