Straż Miejska za pomocą monitoringu miejskiego zaobserwowała na terenie placu zabaw parku Lotników w Jaworznie dwójkę młodych osób, które zażywały niedozwolone substancje.

Dyżurny Straży Miejskiej zaobserwował za pomocą monitoringu miejskiego dwie młode osoby, które na terenie placu zabaw zażywały prawdopodobnie substancje narkotyczne. Funkcjonariusze zostali wysłani na miejsce, a w międzyczasie dyżurny w dalszym ciągu obserwował poczynania młodzieńców, dzięki czemu mógł na bieżąco informować funkcjonariuszy, co dzieje się z podejrzanymi.

Woreczek foliowy schowany w jednej z konstrukcji placu zabaw

Obserwacja przyniosła efekt, ponieważ strażnik miejski dostrzegł, gdzie młodzieńcy chowają zawartość woreczka. Okazało się, że w jednej z konstrukcji placu zabaw. Funkcjonariusze szybko ujęli mężczyzn i odnaleźli skrytkę. W akcie interwencji strażników młody mężczyzna przyznał się do posiadania, a także zażywania wraz z drugą osobą substancji narkotycznej oraz jej ukrycia na terenie placu zabaw.

Ujęte osoby zostały przekazane policji, gdzie w wyniku dalszych czynności ustalono, że w foliowym woreczku znajdowała się substancja narkotyczna w postaci amfetaminy.