Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w zajmowanym przez siebie mieszkaniu miał przy sobie amfetaminę. 19-latek wpadł podczas kontroli pojazdu, którego był pasażerem. Zachowywał się tak nerwowo, że policjanci postanowili go sprawdzić.

Sosnowieccy policjanci patrolując miasto postanowili dokonać kontroli samochodu marki daewoo, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Podczas czynności zauważyli, że jeden z pasażerów zachowuje się bardzo nerwowo.

Postanowili więc sprawdzić, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Jak się okazało policyjny instynkt ich nie zawiódł. 19-latek miał przy sobie amfetaminę. Podczas dalszych czynności – m.in. przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania – okazało się, że młody mężczyzna ma znaczne ilości tego narkotyku.

– Policjanci zabezpieczyli u niego łącznie amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania 210 porcji narkotyku – podkreśla Sonia Kepper z sosnowieckiej komendy.

Prokurator przedstawił 19-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i objął go policyjnym dozorem. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

zagłębie-info