Zarząd woj. śląskiego poddał się kwarantannie. Prawie wszyscy jego przedstawiciele mieli kontakt z ministrem środowiska Michałem Wosiem, u którego wykryto koronawirusa.

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz prawie wszyscy jego zastępcy poddali się kwarantannie. – W związku z potwierdzonymi wynikami testu na wirusa u ministra Michała Wosia – z którym zarząd miał bezpośredni kontakt w ostatnich dniach – zgodnie z zaleceniami sanepidu, profilaktycznie marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz członkowie zarządu Beata Białowąs i Izabela Domogała zostali poddani kwarantannie – poinformował Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

Dodaje, że nie wpływa to na charakter i intensywność pracy zarządu województwa śląskiego – Marszałek pracuje w urzędzie w odseparowaniu. Obieg dokumentów działa normalnie. Codziennie odbywają się telekonferencje. W formie pracy zdalnej realizowane są działania z zakresu służby zdrowia – tłumaczy.

Wicemarszałek woj. śląskiego Wojciech Kałuża – fot. Tomasz Zak/UMWS

Jedynym członkiem zarządu, który nie jest w kwarantannie, jest Wojciech Kałuża. – Wicemarszałek Wojciech Kałuża pracuje normalnie – dodaje Sławomir Gruszka.

Przypomnijmy, że od zeszłego tygodnia w kwarantannie przebywa także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl