W październiku w dąbrowskim szpitalu nie rodziły się dzieci. Tym razem powodem zamknięcia oddziału położniczo-ginekologicznego był remont, na który pacjentki czekały już od dawna. 

W październiku trwał remont oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego w ZCO Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza. Prace zakończyły się zgodnie z planem i na początku listopada oddano do użytku wyremontowane oddziały.

– Remont na oddziale położniczo-ginekologicznym objął modernizację sal chorych, w których m.in. zostały wymienione wykładziny podłogowe, odnowione ściany. Zostały także utworzone węzły sanitarne co powinno w znacznym stopniu poprawić komfort pobytu pacjentek w oddziale. Oddział jest także systematycznie doposażany w sprzęt medyczny m.in. w nowe aparaty KTG – informuje szpitala.

Po remoncie na oddziale położniczo-ginekologicznym jest 20 łóżek.

Zakończył się remont oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego w ZCO Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza – fot. ZCO Dąbrowa Górnicza
Zakończył się remont oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego w ZCO Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza – fot. ZCO Dąbrowa Górnicza

Z kolei remont na oddziale neonatologicznym objął modernizację sal chorych, w których m.in. zostały wymienione wykładziny podłogowe, odnowione ściany.

Oddziały zostały także doposażone w nowoczesny sprzęt m.in. stanowiska do resuscytacji noworodka, aparaty KTG, kardiomonitory, aparat do USG dla noworodków.

– Wiele z moich znajomych omijało dąbrowską porodówkę szerokim łukiem, wybierając szpitale w sąsiednich miastach. Jednym z powodów były m.in. warunki jakie tu panowały. Cieszymy się, że wyremontowano te oddziały, ponieważ w końcu będziemy mogły rodzić w Dąbrowie w godniejszych warunkach – komentuje pani Katarzyna, pacjentka dąbrowskiego szpitala.

Modernizacja oddziałów i zakup części sprzętu są finansowane z dotacji miasta (około 650 tys. zł), środków własnych ZCO, a także środków pozyskanych przez ZCO z WOŚP (około 720 tys. zł). Warto także dodać, że od stycznia do końca września w dąbrowskim szpitalu odbyło się 397 porodów.