Kilka dni temu otwarto przejazd na ul. Konopnickiej w Dąbrowie Górniczej. Z kolei w rejonie ul. Granicznej rozpoczęła się budowa nowego ronda.

Od końca stycznia przejazd był dostępny jedynie dla pieszych i rowerzystów. Prowadzone były tam prace związane z wymianą toru oraz budową podziemnego tunelu pieszo-rowerowego, który docelowe zastąpi przejazd. Kierowcy korzystać będą z tunelu drogowego w rejonie stacji kolejowej. Kiedy będzie gotowy, przejazd na Konopnickiej zostanie zlikwidowany.

Prace przy przejeździe to część inwestycji, której efekt znacząco zmieni sposób przemieszczania się po mieście. – Budowa centrum przesiadkowego i nowego układu drogowego w śródmieściu ma przynieść korzyści użytkownikom dróg, pieszym i pasażerom komunikacji publicznej. Szybki przejazd pod torami, ominięcie centrum miasta nową drogą, łatwy dostęp do autobusów i pociągów z centrum przesiadkowego – podkreślają urzędnicy.

Nowe rondo w Dąbrowie Górniczej

Przypomnijmy, że 12 maja rozpoczęła się budowa ronda na ul. Granicznej. Prace potrwają do 28 maja. W tym czasie kierowców i pasażerów autobusów czekają objazdy.

Rondo znajdzie się na wysokości wjazdu na główny parking Urzędu Miejskiego. Umożliwi płynniejszy ruch w tym rejonie i dostanie się na osiedle powstające naprzeciwko UM. Inwestycja zostanie wykonana na koszt dewelopera budującego te bloki mieszkalne.

Przystanek autobusowy przy urzędzie jest wyłączony z obsługi, autobusy kursują objazdem ul. Morcinka. Z tej ulicy powinni również korzystać wszyscy kierowcy jadący w rejon ul. Piłsudskiego i alei Zagłębia Dąbrowskiego, a dotychczas jeżdżący ul. Graniczną. W czasie prowadzenia prac, parking przed magistratem będzie dostępny dla interesantów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W mieście powstanie nowe rondo. Zapłaci za to deweloper