Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do różnych pomieszczeń i wykorzystał nieuwagę zajętych osób, by kraść ich portfele bądź inne wartościowe przedmioty.

Pracownicy jednego ze sklepów spożywczych w centrum miasta zgłosili, że przyłapali na gorącym uczynku włamywacza. Ujęli mężczyznę, który podważył drzwi zaplecza sklepu, po czym usiłował ukraść znajdujące się tam portfele pracowników. Pracownikom udało się zauważyć ten proceder i obezwładnić złodzieja.

Przekazany w ręce policjantów, został zatrzymany. Śledczy zorientowali się, że 38-latek może mieć na sumieniu więcej tego rodzaju przestępstw. Podczas czynności przeprowadzonych w jego mieszkaniu co prawda nie znaleziono niczego podejrzanego, jednak podczas przeszukania przynależnej do niego piwnicy, śledczy znaleźli między innymi 3 rowery i znaczną ilość elektronarzędzi.

Zapach marihuany przyciągnął uwagę śledczych

Przeszukując piwnicę policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Okazało się, że dochodzi z sąsiedniego pomieszczenia, które stale wynajmuje i użytkuje zatrzymany. Wewnątrz mundurowi ujawnili 5 krzaków konopi indyjskich.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał 4 zarzuty. Trzy z nich dotyczą usiłowania i włamań a czwarty nielegalnej uprawy marihuany. Może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i możliwym jest, że w jej dalszym toku śledczy zgromadzą dowody na to, że zatrzymany dopuścił się większej ilości kradzieży z włamaniem. Wówczas usłyszy kolejne zarzuty.