Zagłębie Sosnowiec w piątek, 3 grudnia zakończyło rundę jesienną pierwszej ligi. Niewiele ponad miesiąc później rozpoczną przygotowania do wiosennych spotkań.

Podopieczni Artura Skowronka będą odpoczywać ponad miesiąc. Do treningów wrócą w poniedziałek, 10 stycznia. Wówczas przez dwa tygodnie będą przygotowywać się na swoich obiektach. W sobotę, 29 stycznia wyjadą na zgrupowanie do tureckiego Belek.

W ośrodku Limak Arcadia Atlantis Football Center spędzą dwa tygodnie i rozegrają w tym czasie trzy mecze sparingowe. Na ten moment nie są znani ich rywale, jednak można spodziewać się zespołów miejscowych, jak i polskich. Turcja to bardzo częsty kierunek klubów ekstraklasowych i pierwszoligowych w czasie okresu przygotowawczego.

Poza zgrupowaniem Zagłębie ma rozegrać jeszcze cztery spotkania sparingowe w Polsce. Trzy z nich – z Resovią Rzeszów, Puszczą Niepołomice i GKS-em Tychy zagrają na własnym stadionie. Ostatni, już po powrocie ze zgrupowania zagrają w Kielcach z Koroną.

Tydzień później czeka ich pierwszy mecz ligowy. Zagłębie na własnym stadionie podejmie Odrę Opole. W ponad 1,5 miesięcznym okresie przygotowawczym sosnowiczan czekają zmiany kadrowe. Na ten moment prawdopodobne są na razie tylko pożegnania. Wolną rękę w poszukiwaniu klubów otrzymało czterech zawodników – Szymon Frankowski, Marin Galić, Damian Pawłowski i Alex Tanque.

Plan przygotowań Zagłębia Sosnowiec do rundy wiosennej:

 • 10 stycznia – 28 stycznia: przygotowania na własnych obiektach,
 • 15 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów (dom),
  22 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice (dom),
 • 28 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy (dom),
 • 29 stycznia – 12 luty: obóz przygotowawczy w Turcji,
 • Mecz kontrolny w Turcji,
  Mecz kontrolny w Turcji,
  Mecz kontrolny w Turcji,
 • 19 lutego: Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec (wyjazd).

CZYTAJ KONIECZNIE:

Strzelecki festiwal w Sosnowcu. Zagłębie rozbiło rywala