Hokeiści Zagłębia Sosnowiec mają powody do zadowolenia. Przeddzień rocznicy inauguracyjnego spotkania w pierwszej lidze wygrali z Podhalem Nowy Targ aż 10:2.

W sobotę, 25 września minęło 50 lat od pierwszego meczu hokeistów Zagłębia Sosnowiec w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wówczas przy prawie pięciu tysiącach kibiców sosnowiczanie pokonali GKS Tychy 6:2. Choć historia hokeja w Sosnowcu sięga lat 30, tak dopiero w 1971 roku awansowali do pierwszej ligi.

Przeddzień rocznicy obecni hokeiści Zagłębia rozegrali mecz ligowy z Podhalem Nowy Targ, ostatnim zespołem w lidze. Mimo, że rywal nie należał do najbardziej znamienitych, tak ostatnie wyniki sosnowiczan wskazywały, że podopieczni Grzegorza Klicha mogą mieć kłopoty z rywalami.

Obawy okazały się bezpodstawne. Sosnowiczanie już w pierwszej tercji wbili rywalom pięć bramek. W kolejnych dwóch dołożyli odpowiednio trzy i dwie. Zawodników z Podhala stać było tylko na honorowe trafienia. Dzięki temu Zagłębie zaliczyło drugie zwycięstwo w nowym sezonie Polskiej Hokej Ligi.

Kolejny mecz podopieczni Klicha rozegrają w niedzielę, 26 września. Czeka ich wyjazd do Sanoka i mecz z miejscowym STS-em. Sosnowiczanie są wyżej od swoich najbliższych rywali, jednak sanoczanie rozegrali jedno spotkanie mniej niż Zagłębie. Stąd też zwycięstwo pomoże gościom z Sosnowca utrzymać niezłą ligową lokatę. Obecnie zajmują piąte miejsce ze stratą ośmiu punktów do pierwszego GKS-u Katowice.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Hokejowy weekend za sześć punktów