Zagłębie Sosnowiec w ostatnim spotkaniu kontrolnym przed powrotem do Polski ze zgrupowania w Belek przegrali z FK Orenburg.

Sosnowiczanie mieli w piątek, 11 lutego rozegrać jeszcze jeden mecz z KamAZ-em Naberezhnye Chelny. Ostatecznie spotkanie się nie odbędzie, przez co rywalizacja z FK Orenburgiem była ostatnią przed powrotem do Polski.

Rywalem Zagłębia był lider II ligi rosyjskiej. Orenburg ma obecnie cztery punkty przewagi nad drugim zespołem w lidze. Sosnowiczanie na mecz wybiegli praktycznie w najmocniejszym swoim zestawieniu. Rosjanie dokonali kilku zmian w składzie.

Już w 22 minucie Orenburg wyszedł na prowadzenie. Dzięki szybkiemu przejęciu piłki w środku pola podopieczni Marcela Liczki ruszyli z kontratakiem. Zagranie w szesnastkę Zagłębia powinien wybić Vedran Dalić, jednak Chorwat popełnił fatalny błąd.

Przez to Wladimir Obukow nie miał problemu i pokonał Michała Gliwę. Sosnowiczanie próbowali wyrównać, jednak brakowało im skuteczności. Po przerwie gra się wyrównała. Mimo to Zagłębie nie potrafiło pokonać bramkarza Orenburga.

Na zakończenie przygotowań sosnowiczanie ulegli rosyjskiemu przeciwnikowi. Podopieczni Artura Skowronka w sobotę, 12 lutego wrócą do Polski. Ostatni sparing przed startem ligi rozegrają w sobotę, 19 lutego. Przeciwnikiem Zagłębia będzie Korona Kielce.

Zagłębie Sosnowiec – FK Orenburg 0:1 (0:1)

Bramki: Obukow, 22 min

ZAGŁĘBIE: Gliwa – Jończy, Dalić, Kamiński – Borowski, Szumilas, Banaszewski (79′ Bryła),  Bryła (46′ Oliveira), Pawłowski, Gojny – Sobczak (46′ Sanogo).
FK ORENBURG: Goszew – Małych, Gojković, Oyewole, Pieczenin – Kowalow, Mironow, Kaplenko, Korian, Titkow (61′ Połujachtow) – Obuchow.
Żółte kartki: Sobczak, Bryła – Mironow, Kaplenko, Korian, Małych.