W najbliższą sobotę, 17 listopada, w centrum handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej odbędzie się kolejna akcja profilaktyczna „Skonsultuj z Farmaceutą”.

17 listopada w centrum handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej odbędzie się kolejna akcja profilaktyczna organizowana przez sosnowiecki oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Tym razem motywem przewodnim będzie cukrzyca.

Studentów farmacji będzie można spotkać od godziny 10.00 do 16.00. – Każda osoba, która odwiedzi nasze stanowisko będzie mogła bezpłatnie skontrolować swój stan zdrowia poprzez m.in. pomiar glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego i zawartości tkanki tłuszczowej, a także poznać analizę składu ciała – wyjaśniają organizatorzy.

– Wszystkie badania są bardzo szybkie, a pozwalają ocenić stan zdrowia pacjenta. Warto więc poświęcić chwilę swojego wolnego czasu, aby zadbać o swoje zdrowie – zachęcają członkowie PTSF.

Akcja profilaktyczna „Farmaceuta dla Pacjenta” - fot. mat. pras.
Akcja profilaktyczna „Farmaceuta dla Pacjenta” – fot. mat. pras.

Podczas trwania całej akcji studenci farmacji będą odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania dotyczące szeroko rozumianej opieki zdrowotnej. Wszystkie badania są bezpłatne.

Projekt „Skonsultuj z Farmaceutą” odbywa się dwa razy do roku i obejmuje swoją tematyką zagadnienia związane z cukrzycą, nadciśnieniem i zasadami zdrowego odżywiania się. – Podczas wydarzenia, organizowanego cyklicznie w galeriach handlowych staramy się uświadomić pacjentom, jak ważna jest profilaktyka takich chorób cywilizacyjnych, jak nadciśnienie i cukrzyca – wyjaśnia Angelina Denisiewicz z sosnowieckiego koła PTSF.

Tygodnik Twoje Zagłębie jest patronem medialnym wydarzenia.