Będzie mecz przyjaźni w Sosnowcu. Zagłębie Sosnowiec zagra sparing z Legią Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane 25 marca.

Podopieczni Dariusza Banasika zagrają sparing z warszawską Legią. Mecz przyjaźni zostanie rozegrany 25 marca.

– W związku z licznymi powołaniami do reprezentacji Polski U-19 i U-20 nasz klub zwrócił się z prośbą o zmianę terminu meczu Nice 1 Ligi z Górnikiem Zabrze. W miejsce tego spotkania rozegrany zostanie mecz kontrolny z Legią Warszawa, która również będzie odpoczywać od rozgrywek ligowych – przekazał Maciej Wasik, rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec.

W drugiej połowie marca swoje mecze rozegrają wszystkie reprezentacje Polski – od seniorów, przez młodzieżowe. Powołania otrzymało aż trzech graczy Zagłębia – Sebastian Milewski (U-19) oraz Konrad Michalak i Robert Bartczak (U-20).

Sparing z Legią Warszawa zaplanowano na sobotę (25 marca) na godz. 11.00. Mecz prawdopodobnie zostanie zgłoszony jako impreza masowa, dlatego Zagłębie, by pokryć koszty organizacji, zdecydowało się na sprzedaż biletów. Aby zobaczyć mecz przyjaźni, trzeba będzie zapłacić 6 zł (trybuna kryta) lub 4 zł (trybuna odkryta).

To jednak nie koniec grania z Legią. Tego samego dnia w Sosnowcu będą gościć piłkarze Akademii Piłkarskiej stołecznego klubu. Młodzi legioniści z roczników 2005, 2006, 2007 i 2008 zmierzą się z rówieśnikami z Zagłębia.

Najbliższy cel – pokonać Sandecję

W ten weekend piłkarze Zagłębia zagrają w Nowym Sączu z Sandecją. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

W pierwszej wiosennej kolejce sosnowiczanie zremisowali 1:1 ze Stomilem Olsztyn. W meczu z Sandecją ma być inaczej. Tak przynajmniej zapowiadają piłkarze.

– Gramy tylko o trzy punkty. W meczu ze Stomilem niestety się nie udało. Mieliśmy dużo sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Mam nadzieję, że w pojedynku z Sandecją będzie lepiej i zgarniemy całą pulę – zapowiada Łukasz Bogusławski.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu podopieczni Radosława Mroczkowskiego ograli Pogoń Siedlce 4:0. Był to najwyższy wynik 20. kolejki Nice 1 Ligi, a bohaterem spotkania został Maciej Małkowski, który ustrzelił hat-tricka.

– Sandecja faktycznie wygrała wysoko, ale nie zwracamy na to uwagi. Skupiamy się tylko na sobie i mam nadzieję, że przyniesie to pozytywny efekt – dodaje zawodnik Zagłębia.

Początek spotkania w Nowym Sączu o godz. 17.45. Arbitrem sobotniego pojedynku będzie Piotr Idzik z Poznania.