Od niedzieli wraca możliwość jazdy między ulicą Ostrogórską a Naftową w Sosnowcu. Na przejazd do Mysłowic kierowcy jeszcze muszą poczekać.

Zakończyły się prace związane z układaniem sieci infrastruktury podziemnej na odcinku ulicy Ostrogórskiej od skrzyżowania z ul. Naftową do wiaduktu linii kolejowej. – Dzięki temu wykonawca mógł rozpocząć układanie pierwszej warstwy asfaltu. To umożliwi otwarcie ulicy Naftowej i jej ponowne skomunikowanie z ul. Ostrogórską. To też dobra wiadomość dla kierowców, którzy już od najbliższej niedzieli, 22 listopada, będą mogli korzystać ze skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Naftowej – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Kiedy drogą będzie można dojechać do Mysłowic? Nadal trwają roboty wokół wiaduktu kolejowego nad drogą prowadzącą do sąsiedniego miasta. – Prace przy wiadukcie kolejowym prowadzone są z maksymalnym zachowaniem bezpieczeństwa ze względu na linię kolejową. Wszystko powinno być gotowe do końca listopada. Następnie ruch zostanie wznowiony na tzw. wahadle – wyjaśnia Rafał Łysy.