13 października po raz pierwszy w tym sezonie odbędzie się spacer teatralny. – W jego trakcie poznamy nieznane dotychczas fakty o Teatrze Zagłębia oraz dowiemy się, co z tym obiektem miały wspólnego konie – zachęcają organizatorzy.

W niedzielę, 13 października, odbędzie się pierwszy w tym sezonie spacer teatralny. Wędrówkę poprowadzi historyk, autor artykułów i książek, przewodnik PTTK Grzegorz Onyszko. – W czasie spaceru mieszkańcy będą mogli poznać nieznane dotychczas fakty o Teatrze Zagłębia. Prowadzący opowie również o innych obiektach teatralnych funkcjonujących na terenie miasta od lat 20. XIX wieku do roku 1945. Posłuchamy o powstaniu i funkcjonowaniu tutejszego żydowskiego życia teatralnego – opowiada Ewa Koralewska, rzeczniczka prasowa Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Start o godzinie 10:00 z parkingu przy Teatrze Zagłębia (ul. Teatralna 4). Wydarzenie ma charakter otwarty. W czasie wycieczki przydatne będą wygodny strój i obuwie turystyczne.

Foto: Maciej Stobierski

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

 1. Spacerując…
  Może ktoś z UM by pospacerował i nakazał wyciąć topole rosnące tuż przy chodnikach – tam gdzie jeszcze chodnik jest do uratowania?!

  Skwerek Sienkiewicza przy ogrodzie katedralnym – topole wysadzają całkiem nowy chodnik!! Na tym skwerku miał stanąć pomnik Wyszyńskiego, na który w latach 80-tych były prowadzone zbiórki w dzisiejszej Katedrze – gdzie on 🤔🙄🤔
  Teatralna – odnowione alejki koło Ósemki – na razie nie widać dewastacji przez topole, ale to tylko kwestia roku, dwóch a chodniki ch. trafi

  itd itp
  przy okazji zabrać na złom wszystkie kontenery na szmaty itp złomiarstwo szpecące miasto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here