W ręce będzińskich policjantów zajmujących się na co dzień przestępczością nieletnich wpadli dwaj nastolatkowie, sprawcy włamania do domku jednorodzinnego w Sławkowie, którzy byli poszukiwany z powodu ucieczki.

Będzińscy policjanci zatrzymali 14-latka i jego 2 lata starszego kompana, sprawców włamania do domu rodzinnego. Jak się okazało młodzieńcy od kilku dni byli poszukiwani z powodu ucieczki z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Młodzieńcy wolne chwile postanowili spędzić między innymi w Sławkowie, gdzie włamali się wykorzystując nieobecność właścicielki jednego z domów jednorodzinnych . Po wypchnięciu okna na parterze dostali się do środka budynku a następnie przystąpili do plądrowania. Ich łupem padła szlifierka elektryczna.

Dzięki zdobytym informacjom na ich ślad natrafili będzińscy stróże prawa. Jak się okazało chłopcy na tymczasowe schronienie wybrali sobie altankę na ogródkach działkowych.

Młodych chłopców zaskoczyła wizyta mundurowych. W trakcie zatrzymania zaskoczeni nastolatkowie stali się wulgarni obrażając kilkakrotnie funkcjonariuszy.

Dwaj nastolatkowie odpowiedzą teraz za znieważenie policjantów oraz kradzież z włamaniem. O dalszym losie nieletnich zdecyduje teraz sąd rodzinny.