Mieszkańcy Czeladzi po raz kolejny pokazali wielkie serce i hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. – Czeladzianie, jestem z Wam dumny! Znów pobiliśmy rekord zebranych na WOŚP środków – przekazał burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wielu miastach naszego regionu na rzecz fundacji Jurka Owsiaka kwestowali wolontariusze. W Czeladzi, w różnych punktach miasta, kwestowało łącznie ponad 70 wolontariuszy.

Odbyły się również licytacje. W najstarszym mieście Zagłębia Dąbrowskiego można było m.in. zapewnić sobie spotkanie z gwiazdami, które w tym roku wystąpią w Czeladzi, czyli z kabaretem RAK oraz grupami Kult i Enej, wejść w posiadanie ręcznie wykonanej maskotki Jurka Owsiaka, rękawic bokserskich z autografem Dariusza Michalczewskiego, koszulki Łukasza Piszczka, czy też oryginalnego meksykańskiego sombrera, a także wylicytować możliwość pełnienia przez jeden dzień funkcji burmistrza miasta, objęcia honorowym patronatem zalewu w Parku Grabek, czy też na zakończenie zaoferować najwyższą w licytacji kwotę za… NIC.

Już wiemy, że w Czeladzi został pobity ubiegłoroczny rekord, który wyniósł wtedy ponad 63 tys. złotych. Tym razem udało się zebrać ponad 72 tys. zł, 104 euro, 5,17 funtów brytyjskich, 11,56 dolarów amerykańskich, 50 koron czeskich, a nawet złotą obrączkę.

– Warto podkreślić, że począwszy od roku 2015 hojność czeladzian systematycznie rośnie i z roku na rok na konto orkiestry trafiają coraz wyższe kwoty. W ostatnich latach udało się zebrać następujące kwoty: 40 022 zł (w 2015 roku), 50 814 zł (2016), 54 194 zł (2017), 56 035 zł (2018) i 63 443 zł w 2019 roku – podkreśla Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

– Duże pieniądze, wielkie serca darczyńców i ogromna radość! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i wyniku finansowego 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czeladzi – podsumowuje burmistrz Zbigniew Szaleniec.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

WOŚP 2020. Tak z orkiestrą świętowali mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego [ZDJĘCIA]