WOŚP 2019. Mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego po raz kolejny pokazali wielkie serce i hojnie wrzucali datki do puszek. Ile udało się zebrać?

W niedzielę, 13 stycznia, mimo niesprzyjającej pogody, mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego otworzyli serca. Wszystko za sprawą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tego dnia w wielu miastach organizowane były imprezy, ale wszystkich połączył wspólny cel – pomoc najmłodszym. Przypomnijmy, że w tym roku zbierano środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na ulicach Zagłębia Dąbrowskiego wyszli wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami.

Kolejny rekord w Sosnowcu

Ile udało się zebrać pieniędzy? Najwięcej środków zebrano w Sosnowcu. Wolontariusze w dniu finału zgromadzili w puszkach ponad 250 tys. zł.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom za piękny dzień radości i za hojność. Pobiliśmy kolejny rekord, a kwota ta będzie jeszcze większa. Trwają bowiem licytacje i liczymy na więcej – powiedział prezydent Arkadiusz Chęciński. – Szczególne podziękowania należą się też wszystkim wolontariuszom, którzy mimo nie najlepszej pogody kwestowali na rzecz WOŚP – dodał.

Ile zebrali Zagłębiacy?

Jak wygląda sytuacja w pozostałych miastach? W Dąbrowie Górniczej wolontariusze uzbierali 168 461 zł. To jednak nie koniec. Trwają bowiem jeszcze aukcje. Jedną z nich jest trening z prezydentem Marcinem Bazylakiem.

W Będzinie udało się zebrać niemal 50 tys. zł, a w Zawierciu ponad 54 tys. zł. W Sławkowie zebrano w sumie 25 tys. zł, z kolei w Siewierzu prawie 38 tys. zł.

Kolejny rekord padł również w Czeladzi. Tam udało się zebrać ponad 63 tys. złotych. – Cieszę, że nasza czeladzka Orkiestra była świetnie zorganizowana i przebiegała we wspaniałej, radosnej atmosferze. Dziękuję za to naszym mieszkańcom. Dziękuję także wszystkim, tegorocznym organizatorom WOŚP w Czeladzi. Dziękuję wolontariuszom, pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi i wielu innych miejskich i nie tylko miejskich instytucji za liczenie zebranych w puszkach pieniędzy – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

21 tys. zł za jaworznickie rondo

Bardzo hojni okazali się także mieszkańcy Jaworzna. Jak poinformował tamtejszy sztab WOŚP, w puszkach wolontariuszy znalazło się ponad 112 tys. zł. Z aukcji udało się zebrać ponad 30 tys. zł, co w sumie dało nieco ponad 143 tys. zł.

Popularne rondo u zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Grunwaldzkiej już po raz piąty z rzędu wylicytował Jakub Bochenek z firmy Tuban Bańki. Tym razem za prawo do nazwy przedsiębiorca z Jaworzna będzie musiał zapłacić 21 611 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

WOŚP 2019. Tak z orkiestrą świętowali mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here